Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Stres ve Tansiyonunuzu WellBee ile Kontrol Altına Alın

Stres ve Tansiyonunuzu WellBee ile Kontrol Altına Alın

wellbeeGiyilebilir teknolojilerin hayatımıza hızla girdiği şu günlerde sağlık uygulamaları alanında yeni yeni giyilebilir teknolojiler geliştirilmektedir. Bu teknolojilerin başında insanların sağlık verilerini ölçen ve kaydeden bileklikler yer alıyor. Özellikle küçük boyutlarda olması ve kolay taşınabilir özelliklere sahip olması nedeniyle giyilebilir teknoloji olarak hayatımızda iyice yer eden akıllı bileklikler arasından sıyrılan vücut metabolizmasının durumuna göre stres yoğunluğunu ölçerek, stres yoğunluğunu azaltmak için sizlere önerilerde buluna, tansiyonunuzu ölçebilen ve kalp atış hızınıza göre sizi uyaran akıllı  bileklik WellBee, kullanıcılarının rahatsızlıklarının farkına varmasını ve  rahatlamasını sağlıyor.

Nedir Bu WellBee

Giyilebilir teknoloji ürünü olan akıllı bileklik wellbee; bileğinde takılı olan kullanıcının kalp atış sayısı ve hızını  takip edip kullanıcı kişinin stres seviyesini, kalp atış hızına göre adrenalin seviyesini ölçüyor. Yaptığı ölçümlere göre insan vücudunun kalp atış hızlarını baz alarak oluşan stres seviyesini ölçüp stres seviyenize göre rahatlamanız ve kalp atış hızınızı azaltmanız için farklı önerilerde bulunarak kalp atış ritminizi düşürüyor.

Bir çok kalp ritmi ölçen bilekliklerin içinde, akıllı cep telefonları ile uyumlu çalışması ile farklılık yaratan WellBee kullanıcısının stres yoğunluğuna göre küçük bir esneme hareketi yap, 10 dakika hafif tempoda yürü, bir bardak su iç, temiz havaya çık, 10 dakika egzersiz yap, hafif tempoda spor yap, tansiyonun yüksek  önerileri ile kullanıcısının rahatlamasını sağlıyor.

wellbee stres bilekliği

WellBee, akıllı cep telefonları ile sağladığı uyum ile atılan adım sayısına göre kalp atış hızını ölçerek kişinin stres yoğunluğunu ölçebiliyor. Gün içinde farkında olmadan strese bağlı kalp atış hızımızın artışını kalp çarpıntım var diyerek yorumladığımız, fazla kahve içtim kalbim çarpıyor dediğimiz kalp atışlarının gerçek sebebini WellBee ile öğrenebilir ve vereceği öneriye göre rahatlama imkanı bulabiliriz. Diğer akıllı bilekliklerin dışında farklı bir özellik olarak android işletim sistemine sahip cep telefonunda yüklü olan sağlık uygulamaları ile uyumlu olarak bütün kalp atış hızı ve kullanıcısına verdiği önerileri kayıt altına alan WellBee haftalık, aylık olarak rapor haline getirip kişinin sağlığı  ile ilgili kalp – tansiyon verileri sunarak kişinin aylık sağlık kontrollerini yapmaktadır. Bileklik kullanıcıları, normal hayatta farkında olmadıkları tansiyon, kalp ve stres rahatsızlıkları ile ilgili olarak aylık verileri kontrol ederek  farkına varabiliyorlar.

Özellikle tek başına yaşıyan ve sağlık sorunları bulunan yaşlılar göz önünde bulundurularak geliştirilmiş olan WellBee, yaşlı insanların bakıcıları veya sorumlu doktorlarının cep telefonlarına saat başı veri iletebilmesi ile yaşlıların sağlığının takibinin yapılmasını da sağlıyor. Giyilebilir teknoloji olan akıllı bileklik WellBee ile hastanelerde her hasta için gerekli olan hasta bakıcı ve hemşire sayısını azaltarak kolaylık sağlıyor.Tansiyon hastaları için ihtiyaç olan ve saat başı tansiyon ölçerek tansiyon hastalarının günlük kontrolünün uzaktan yapılamsını sağlayan WellBee yakında hepimizin kolunda olacak.

 

Bir önceki yazımız olan Geleceğin Dijital Kredi Kartı Coin başlıklı makalemizde coin, dijital kredi kartı ve elektronik cüzdan hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ