Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Sony’nin Yeni Gözdesi SmartBand 2 İncelemesi

Sony’nin Yeni Gözdesi SmartBand 2 İncelemesi

Sony’nin SmartBand isimli giyilebilir cihazı bilindiği üzere gelen aramaları ve mesajları bildiren bir cihazdı şimdi ise çok daha geniş bir yelpazeye sahip diyebiliriz. İlk cihazda güzel bir yükselişe sahip olan Sony, SmartBand 2 ile çok daha iyi yerlere geleceğini belli etmeye başladı.
Bu kadar iddialı olmasının nedeni ise SmartBand 2 de rakiplerine göre çok daha farklı ve güçlü fonksiyonlarının bulunmasından kaynaklanıyor. SmartBand 2, Android ve İOS cihazlarla uyumlu olması ve e posta, mesaj, arama gibi fonksiyonları bizlere her bildirim için farklı renklerde bizlere sunuyor.

Kalp Atış Hızınızı Ölçerek Bildiren LED Sistemi!

Kalp atış hızımızı ve önemli bildirimleri anında bildiren renkli LED’lerle donatılan SmartBand 2 kullanıcının nabzını ölçmekle kalmayıp, gün boyunca ne kadar stres yaşadığını ve ruh halini ve optik kalp atış hızı sensörü ile donatılan akıllı bileklik uyku pozisyonunun da kullanan kişinin bilgilerini ölçebiliyor. SmartBand 2 özellikleri neler? Ayrıca kaydetmekte olup bir önceki sürümü olan Talk da ki gibi Sony Lifelog uygulamasından görüntülenebiliyor. Sony SmartBand 2 , kullanıcıların uykularını izleyip onları uyku zincirlerinin en uygun yerinde titreşimler aracılığıyla uyandırıyor. Sony SmartBand 2, 3 metre derinlikte 30 dakika boyunca hiç bir aksaklık göstermeden çalışabiliyor. Yüzerken, ellerinizi yıkarken, spor yaparken veya duş alırken de bilekliği içimiz rahat bir şekilde kullanabiliriz.

Suya ve Toza Çok Dayanıklı!

Suya dayanıklı olduğu kadar toza karşıda çok dayanıklı olup darbelere karşıda kendisini kanıtlamış. Telefondan bir müziği dinlemek istediğimizde ekrana dokunarak hızlıca müziği durdurabilir ve parçaları değiştirebilirsiniz. Gelelim şarj kullanımına, bu kadar fonksiyona sahip olan bir cihaz ne kadar uzun süre dayanabilir ki diyebilirsiniz ama SmartBand 2 ortalama olarak 1 saatlik bir şarj ile tam 2 gün gibi uzun bir süre bitmeden kullanılabilir. Smartband 2 boyutu ne kadar? Boyut olarak 40.7 x 15.3 x 9.5 mm ve 25 gram ağırlığında olan SmartBand 2 siyah ve beyaz olmak üzere şimdilik iki renk seçeneği bulunuyor daha sonra ise mavi ve pembe renkleri de bu seriye eklenecektir.  Eylül ayında tam 60 ülkede satışa sunulacak olan ve fiyatının 132 dolar olacağı da resmi olarak açıklayan Sony çok büyük işlere imzasını atıyor. Fakat her ne kadar çeşitli ülkelerde 132 dolar gibi bir fiyat ile satışa çıkarılacağı söyleniyor olsa da bizim ülkemizde ne kadar bir fiyattan satışa çıkarılacağı kesin olarak bilinmemektedir. Bunun yanı sıra birçok uzman tarafından değerlendirilen fiyatlarda üretimi yapılan teknolojik ürünler genel olarak Türkiye’ye son derece pahalı fiyatlardan gelmektedir. Bunun yanı sıra bu ürünlere eklenen çeşitli vergiler ve benzeri ekler de ürünleri olduğundan çok daha pahalı yapabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Yıldız Teknik Üniversitesi Tübitak Alternatif Enerjili Araç Yarışlarını İki Derece İle Bitirdi başlıklı makalemizde alternatif enerjili araç yarışları, Alternatif Enerjili Sistemler Kulübü ve Electra ne kadar yakıt harcıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ