Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Samsung Akıllı Gözlük Üretecek

Samsung Akıllı Gözlük Üretecek

Samsung’un bundan önceki yıllarda çıkarmış olduğu bir sanal gerçeklik gözlüğü var. Aslında Güney Koreli şirket bugüne kadar gözlük konusunda pek çok çalışmaya imza attı diyebiliriz. Lakin her ne kadar sektör içerisindeki yerini almış olsa da bu zamana kadar da bir akıllı gözlük üretimini gerçekleştirmemişti.

G.Koreli Şirket 2014 yılından beri Google Glass ile büyük bir rekabet içerisinde ve rakip olarak Galaxy Glass ya da Gear Blink olarak isimlendirilmiş olduğu gözlüklerin girişiminde bulunmuş ya da hevesle bekleyen teknoloji meraklısı camia tarafından bu şekilde haberlerin çıkarılmasına neden olmuştu.

Haberlerin çıktığı zamandan bugüne kadar baktığımızda da Samsung’un bu şekilde bir cihazının olmaması da bizim bu düşünceye kapılmamızdaki en büyük neden olabilir. Ama bu haberlerin gerçeğini de önümüzdeki günlerde görmeyeceğimiz demek değil. Çünkü bizim gözümüze takılan önemli bir ayrıntı var. Oda Galaxy kulübü tarafından keşfedilmiş olan Samsung’un yeni bir logosunun olduğu.

Akıllı Gözlük Tıpta Kullanılacak!

Yukarıdaki bilgileri toparlayacak olursak Samsung firmasının akıllı gözlük üzerinde yoğunlaşmış olduğunu düşünüyoruz. Fakat üzerinde çalışmış olduğu bu akıllı gözlüğünde tıbbi çalışmalar da kullanılacağını tahmin ediyoruz.

Peki, bizi bu düşünceye sevk eden neden nedir? Derseniz. Samsung Gear VR uygulamasındaki Relümino özelliği. Bu özellik bugüne kadar görme bozukluklarının düzeltilmesinde kullanılıyordu. Gözleri bozuk olan insanlar Samsung Gear VR’den baktıklarında daha net bir görüş sağlıyorlar.

Sanal gözlüklerden sonra akıllı gözlüklerinde hayatımıza girebilme ihtimalini düşündüğümüzde artık tıbbın da dışında kullanım alanlarının oluşabileceği ihtimali de ortaya çıkmış oluyor.

Bir önceki yazımız olan ASUS Zenfone 4 Özellikleri ve Fiyatı başlıklı makalemizde asus zenfone 4, asus zenfone 4 fiyatı ve asus zenfone 4 özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ