Root’suz Android Deneyimine Hazır mısınız?
 1. Anasayfa
 2. İşletim Sistemleri

Root’suz Android Deneyimine Hazır mısınız?

0

Akıllı cihazlarımızı root dediğimiz yöntem ile bütün özelliklerini kullanabilmeyi birçoğumuz denemişizdir. Root etmek isterken birçoğumuzda cihazlarımızı bozmuşuzdur. Root işlemi bir akıllı cihazın bütün özelliklerini açığa çıkartıp, bambaşka deneyimleri yaşamamıza yardımcı olur. Zor bir işlemdir. Fakat root etmenin kısa yolu var.

Üreticisine göre çok farklı görünen arayüzlere root yöntemiyle sahip olabiliyoruz. Motorola marka cihazların veya Nexus’lar gibi Google’ın kontrolünde olan cihazlar ise ”saf” Android’in nasıl bir şekilde olduğunu bizlere gösteriyorlar. Bu görünüme ”Saf Android Görünümü” diyorlar. Mesela Samsung cihazınız varsa stok görünümü değil, Samsung TouchWiz arayüzü kullanıyorsunuz demektir. Stok Android görünümünü elde etmek için root’lamanıza gerek yok. Alternatif yöntem olarak Google’ın kendi uygulamalarını yüklemek daha cazip gelecektir. Fakat unutmayın yapacağınız işlem cihazınızı garanti kapsamına çıkartabilir.

Adsız

 

Launcher: Google Now Launcher

Android‘in son sürümü olan Masrhmallow henüz çoğu telefona ulaşmadı ancak yeni sürümün bazı özellikleri güncellemesiz edinilebiliyor. Bunlardan biriside herhangi bir telefona yüklenebilen Google Now Launcher

Google’ın Launcher’ı Nexus ve Motorola cihazların arayüzlerini cihazlarınıza taşımaktadır.

 

Telefon: Çevirici ve Kişiler

Sık kullandığımız uygulamalar arasında telefon çeviricisi, adres defteri var. Kişiler uygulaması, birçok cihazdaki sistemden farklı gözükmektedir. Google bu uygulamaları Play Store üzerinden yayınlamış olsa da bazı dezavantajları göz önünde bulundurmak gerekir. Uygulamalar Android 6.0 sürümüne sahip olmanız gerekmektedir.

 

4.4 KitKat veya üst güncellemeleri kullanıyor ve beklemek istemiyorsaız, Dialer uygulamasının önceki sürümlerini kullanarak saf android görünümüne kavuşabilirsiniz. Bu dosya sadece APK olarak yüklenebilmektedir.

İndirin: Google Dialer (Android 6.0 ve üzeri için, resmi)

İndirin: Google Dialer (Android 4.4 ve üzeri için, Gayriresmi APK)

İndirin: Google Contacts (Android 6.0 ve üzeri, resmi)

İndirin: Google Contacts (Android 5.1 ve üzeri, Gayriresmi APK)

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir