Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

iPhone 7 Şarj Süresi Sınıfta Kaldı

iPhone 7 Şarj Süresi Sınıfta Kaldı

Apple tarafından piyasaya sunulan iPhone 7 şarj süresi ile test edildi. İşte testten alınan sonuç ve iPhone 7’nin performansı.

Apple tarafından piyasaya sunulan ve büyük beklentilerin yaratıldığı iPhone 7 için yeni bir test yapıldı. Telefonlar piyasaya sunulduğu ilk günden itibaren farklı testlere tabi tutularak performans açısından incelenirken, iPhone 7 için son yapılan test şarj hızı oldu.

Bataryanın kapasitesinin yüksek olması ve uzun süreli kullanım sunması büyük önem taşırken, aynı zamanda şarj süresinin de kısa olması kullanıcıların en büyük beklentilerinden birisi. Bu bakımdan da mobil sektörde bu seviyelere ulaşılması için olabildiğince sınırlar zorlanıyor. Fakat iPhone 7 için Apple bu konuda önceki modellere göre iyi bir seviyeye çıkabilmiş değil. Yapılan testlerle bu durum net bir şekilde ortaya konurken, iPhone 7’nin şarj süresi sınıfta kalmış durumda.

Lider Samsung!

iPhone 7 için yapılan test sonuçları aynı zamanda diğer telefon modelleriyle de karşılaştırılarak sıralama yapıldı. iPhone 6, iPhone SE, Galaxy Note 7, Galaxy S7 gibi farklı modellerin yer aldığı sıralamanın en üzerinde Samsung Galaxy S7 oldu. 1 saat 51 dakikada telefonun yüzde 100 bir şarja ulaştığı görülürken, Apple yeni modeliyle bu modelin çok gerisinde kaldı.

Apple 2 Saat Barajını Aşamadı!

iPhone 7 için yapılan testlerde cihazın 2 saat barajını dahi aşamadığı görüldü. Öyle ki testlerde yüzde 100’lük orana ulaşabilmesi ancak 2 saat 8 dakika sürdü. Bu bakımdan Apple bu süresiyle ile birlikte listenin ortalarında ancak yer bulabildi. Ayrıca iPhone 7’nin yanı sıra iPhone 7 Plus için de test yapıldı. iPhone 7 Plus’ta durum çok daha vahim. iPhone 7 Plus modelinin şarj süresi 3 saat 7 dakika olarak belirlendi. Bu bakımdan şarj süresinde iPhone 7 Plus çok daha geride.

Diğer Modellerin Durumu Ne?

Samsung ile birlikte zirveyi paylaşan diğer bir model Meizu Pro 6 oldu. 1 saat 51 dakikalık süresi ile Galaxy S7 süresiyle aynı değerlere sahip olan Meizu Pro 6, bu açıdan tüm modellere karşı ezici bir üstünlük kurmayı başardı.

Apple sıralamaya üçüncü sırada iPhone SE modeli ile girmeyi başardı. Piyasada çok fazla tutulmayan bu telefon modelindeki şarj süresi 1 saat 66 dakika olarak belirlendi. Sıralamaya giren farklı markalardan birisi HTC olurken, HTC 10 ile 5. Olmayı başaran marka cihazda 1 saat 8 dakikalık bir süresi yakalamayı başarmış durumda.

Apple Hızlı Şarj Zamanı Geldi!

Yapılan son testlerin ardından farklı değerlendirmeler yapılırken, iPhone 7’nin bu kadar yüksek bir şarj süresine sahip olması, çoğu Apple kullanıcısı için hayal kırıklığı yarattı. Bu bakımdan değerlendirmelerin büyük bir bölümünde Apple’ın artık cihazlarında hızlı şarj özelliğine yer vererek, şarj sürelerini kısaltması gerektiği belirtildi.

Bir önceki yazımız olan Google Data Merkezi Bir Gemi Olabilir Mi? başlıklı makalemizde Google, Google data ve google projeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ