Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Instagram Windows 10 Desteği İle Geldi!

Instagram Windows 10 Desteği İle Geldi!

Dünya genelinde en çok kullanılan sosyal medya sitelerinden birisi olan Instagram Windows 10 ile uyumlu hale geldi. İşte yaşanan son durum.

Sosyal medya siteleri günlük milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılırken bu kadar yüksek potansiyelin olması her platformda uygulamalar ve sosyal medyanın desteklenmesi beklentisini yaratıyor. Bu konuda özellikle Android ve iOS işletim sistemlerinde herhangi bir sorun yaşanmazken masaüstü ve tablet modellerinde özellikle Windows 10 kullanan kullanıcıların Instagram uygulamasına erişim sağlayamaması bu konuda büyük bir eksiklik olarak görülüyordu. Özellikle tablet kullanıcılarının çeşitli paylaşımlar yapmak ya da kurumsal bir hesabı yönetmek için Instagram uygulamasını kullanabilmesi büyük bir ihtiyaç olsa da mümkün olmadığından dolayı çeşitli sorunlar ortaya çıkabiliyor.

Instagram Windows 10 ile uyumlu hale geldi

Beklenen Gelişme Geldi!

Yaşanan tüm bu gelişmelerin ardından Instagram için Windows 10 geliştirilmesi yapıldı. Windows 10 ile uyumlu bir hale gelen ve Windows 10 mağazasından yayınlanmaya başlanan uygulama sayesinde kullanıcılar artık masaüstü versiyonunu kullanma imkanı elde edebilecek. Hem bilgisayar hem de tabletlerde desteklenen bu durum sayesinde Instagram kullanımı fotoğraf yüklemek ya da paylaşmak artık oldukça kolay olacak. Üstelik yapılan açıklamalarda hazırlanan uygulamanın mobil cihazlarda olduğu gibi tüm özelliklere sahip olacağı ve kullanıcıların eksiksiz bir şekilde bilgisayarlarından da uygulamayı kullanabileceği ifade edildi. Bu bakımdan yeni fotoğraflar ya da kullanıcılar keşfetmek, mesaj göndermek ya da hikaye gibi yeni özelliklerden yararlanmak mümkün.

Kullanıcı İstatistiklerini Arttıracak

Instagram için geliştirilen bu özellik kuşkusuz kullanım oranlarını olumlu yönde etkileyecek. Instagram kullanmak için mobil cihazlara bağlılığın ortadan kalkması ve bilgisayarlardan çok daha kolay bir şekilde içeriklerin oluşturulabilecek olması bu konuda kullanıcılar için çok daha cazip bir seçenek yaratacak.

400 Milyon Cihazda Kullanılıyor

Instagram için yaşanan bu gelişme Microsoft için de fırsat olarak değerlendiriliyor. 400 milyon cihazda kullanıldığı açıklanan uygulamanın Windows 10 desteği alması ile birlikte Windows 10 yüklü cihazlarda da uygulamanın kullanılmasını sağlayacak. Bu bakımdan Windows 10 ile birlikte pazardaki etkinliğini arttırmak isteyen Microsoft, bu konuda işini daha da kolay hale getirecek. Uygulama ile birlikte Microsoft’un nasıl bir ilgi göreceği ve avantaj kazanacağı da açıklanacak raporların ardından görülebilecek.

Bir önceki yazımız olan iPhone 7 Şarj Süresi Sınıfta Kaldı başlıklı makalemizde Apple, iphone 7 ve iPhone 7 şarj süresi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ