İçerik Güncellemenin SEO’ya Etkisi Var mıdır?
 1. Anasayfa
 2. Seo

İçerik Güncellemenin SEO’ya Etkisi Var mıdır?

0

Yazı güncelleme son zamanlarda birçok blog kullanıcısının yaptığı yöntemler arasına geldi. Çünkü eski bir makalenin yeniden güncelleniyor olması arama motoru tarafından faydalı olarak biliniyor. Bizlerde bu konu hakkında size daha geniş bir bilgi vermek istedik. Blog siteleri için özgün ve SEO uyumlu makale önemli bir konu. Dolayısıyla siteniz içerisine giren bir kullanıcı okuduğu makale konusunda tam olarak bilgi almak ister. İşte Google gibi arama motorları da bu noktada güncel olan bilgilere yer verir.  Buradan çıkaracağımız sonuç ise sitenizde bazen geriye dönerek bilgilerin güncellenmesini sağlayabilirsiniz. Ancak buradaki güncelleme sitenin tarihini ileriye almak değil içeriğine eklemeler hatta gerekirse yeni görsellerde ekleyerek devam etmek gerekli.

İçeriği Yeniden Yazma

Makalenin içeriğini yeniden yazmanız gerekiyorsa mutlaka başlıktaki konuya sadık kalmanız gerekiyor. daha önceden belirlemiş olduğunuz anahtar kelimenin de mutlaka muhafaza edilmesi şartı. Yeni cümleler kurarak yeni paragraflar ekleyebilirsiniz. Arama yapan kişilere uygun sonuçlar sunmanız durumunda trafik alacağınızı asla unutmamalısınız.

Google güncel bilgilere yer verir diyoruz ancak bunu yaparken de bir takım kriterlere dikkat eder. Örneğin konunun bütünlüğünün bozulmaması gerekir. Mesela burada bir örnek vermek gerekirse SEO paketi fiyatları konusunda içerik giriyorsunuz. Burada SEO paketleri kelimesini anahtar kelime olarak kullanırsanız bir makalenin içerisinde geçmesi gereken belli bir yüzdelik oran vardır. O da 300 kelimelik bir makale içerisinde % 3 oranında yani 3 kez geçmesi gerekir. Bunun yanı sıra yazdığınız makale içerisinde imla kurallarına da önem vermeniz şart.  Blog siteleri için hit kazanmak oldukça zor bir konudur. Bunun içinde rakiplerinizi iyi analiz edip doğru başlık seçmek gerekiyor. Site içerisinde makale yazımı aslında uzmanlık gerektiren bir alandır. Özellikle de yoğun iş hayatınız nedeniyle bu konuda kendinize vakit ayıramıyorsanız bunu bu işi yapan profesyonel kişilerden destek almanız gerekiyor.  Mesela aşağıda bahsedeceğimiz firma bu konuda size profesyonel bir yardım sağlayabilecektir.

Profesyonel Editörlük Hizmeti

Sizin yazdığınız makaleler size güçlü bir hit sağlamayabilir ancak Digital Medya Ajanasları bünyesinde verilen profesyonel editörlük hizmeti sayesinde siteniz gerçek anlamda bir hite kavuşacak üstelik yazılan bu makalelerin aranma hacimlerinin yüksek olması sitenize de sürekli olarak yeni kullanıcı gelmesine neden olacaktır.

Eğer ki siz makale yazmaktan sıkılmışsanız ya da yazdığınız makalelerden sitenize hit gelmiyorsa bu durumda yapmanız gereken firmadan profesyonel destek almak olacaktır. Yakın zaman içerisinde alacağınız editörlük hizmeti ile birlikte kullanıcı sayınızı artıracaksınız ve de bu sizin sitenizden sağlayacağınız gelirde de ciddi bir artışa neden olacaktır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir