Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Google Play, Ülke Değiştirme Nasıl Yapılır.

Google Play, Ülke Değiştirme Nasıl Yapılır.

Google Play Store sistem olarak dünyanın her yerinde aynı olsa da her ülkenin kendisine göre içerikleri farklıdır. Bunun sebebi ülkelerin koymuş olduğu kısıtlamalardır.

Mesela ülkemizde indirmenin mümkün olmadığı uygulamaları yüklemeye çalışırken ”bu uygulama bu ülkede yüklenemez” şeklinde uyarılar vermektedir. Göstereceğimiz iki farklı yöntem ile başka bir ülkeden yükleme yapıyormuş gibi istediğiniz uygulamayı rahatlıkla indirebileceksiniz.

1.YÖNTEM ROOT ETMEK! (DİKKATLİ OKUYUNUZ)
Ülke kısıtlamasını kaldırmak için telefonunuzu root etmeniz gerekmektedir. Fakat bilinmesi gerekir ki root etmek basit bir işlem değildir. Root işlemi telefonunuzun bütün fonksiyonlarını kullanmanıza olanak sağlar. Yapacağınız işlemde en ufak bir yanlış işlem telefonunuzu sistemsel olarak bozabilir. Bu sebeple root etmeden önce birkaç kez düşünmenizi tavsiye ederiz. Telefon root etmek hakkında detaylı bilgileri arama motorlarında bulabilirsiniz. Unutmayın ki yapacağınız en ufak bir hatalı işlemden kendiniz mesul olursunuz.!

2.YÖNTEM APK UYGULAMALARI YÜKLEMEK
Başka bir ülkeden bağlanıyormuş gibi gösteren APK uygulamaları mevcut. Bu uygulamaları cihazınıza kurarak ülkelerinizi değiştirebilirsiniz. Bu uygulamaları Google Play Store’de bulamazsınız. Bu uygulamalara örnek olarak Hola Better internet android uygulamasını akıllı telefonunuza indiriyorsunuz. Sonra telefonunuzu yeniden başlatın. Telefonunuz açıldıktan sonra hola uygulamasını açın. Uygulamalarım başlığına dokunarak açılan sayfada Google store denen programı bulun ve dokunun.

Yeni bir pencerede açılacak Google play uygulamasına hangi ülke üzerinden erişmek istiyorsanız o  ülkeyi seçebilir ve indirmek istediğiniz uygulamayı telefonunuza yükleyebilirsiniz.
Uygulamanızı indirdikten sonra yukarıdan aşağıya doğru gerçekleştirdiğimiz işlemleri bu kez aşağıdan yukarı doğru gerçekleştirelim. Aksi takdirde yüklemeyi gerçekleştiremiyebilirsiniz.Son olarak Google Play Store ülkenizi yeniden eski haline getirmeyi sakın unutmayın!

Bir önceki yazımız olan En İyi İOS Web Tarayıcıları başlıklı makalemizde chrome, dolphin ve Firefox hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ