Google Play, Ülke Değiştirme Nasıl Yapılır.
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Google Play, Ülke Değiştirme Nasıl Yapılır.

0

Google Play Store sistem olarak dünyanın her yerinde aynı olsa da her ülkenin kendisine göre içerikleri farklıdır. Bunun sebebi ülkelerin koymuş olduğu kısıtlamalardır.

Mesela ülkemizde indirmenin mümkün olmadığı uygulamaları yüklemeye çalışırken ”bu uygulama bu ülkede yüklenemez” şeklinde uyarılar vermektedir. Göstereceğimiz iki farklı yöntem ile başka bir ülkeden yükleme yapıyormuş gibi istediğiniz uygulamayı rahatlıkla indirebileceksiniz.

1.YÖNTEM ROOT ETMEK! (DİKKATLİ OKUYUNUZ)
Ülke kısıtlamasını kaldırmak için telefonunuzu root etmeniz gerekmektedir. Fakat bilinmesi gerekir ki root etmek basit bir işlem değildir. Root işlemi telefonunuzun bütün fonksiyonlarını kullanmanıza olanak sağlar. Yapacağınız işlemde en ufak bir yanlış işlem telefonunuzu sistemsel olarak bozabilir. Bu sebeple root etmeden önce birkaç kez düşünmenizi tavsiye ederiz. Telefon root etmek hakkında detaylı bilgileri arama motorlarında bulabilirsiniz. Unutmayın ki yapacağınız en ufak bir hatalı işlemden kendiniz mesul olursunuz.!

2.YÖNTEM APK UYGULAMALARI YÜKLEMEK
Başka bir ülkeden bağlanıyormuş gibi gösteren APK uygulamaları mevcut. Bu uygulamaları cihazınıza kurarak ülkelerinizi değiştirebilirsiniz. Bu uygulamaları Google Play Store’de bulamazsınız. Bu uygulamalara örnek olarak Hola Better internet android uygulamasını akıllı telefonunuza indiriyorsunuz. Sonra telefonunuzu yeniden başlatın. Telefonunuz açıldıktan sonra hola uygulamasını açın. Uygulamalarım başlığına dokunarak açılan sayfada Google store denen programı bulun ve dokunun.

Yeni bir pencerede açılacak Google play uygulamasına hangi ülke üzerinden erişmek istiyorsanız o  ülkeyi seçebilir ve indirmek istediğiniz uygulamayı telefonunuza yükleyebilirsiniz.
Uygulamanızı indirdikten sonra yukarıdan aşağıya doğru gerçekleştirdiğimiz işlemleri bu kez aşağıdan yukarı doğru gerçekleştirelim. Aksi takdirde yüklemeyi gerçekleştiremiyebilirsiniz.Son olarak Google Play Store ülkenizi yeniden eski haline getirmeyi sakın unutmayın!

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir