Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Game Booster İle Oyunların Performansını Arttırın!

Game Booster İle Oyunların Performansını Arttırın!

GAME BOOSTER NEDİR, NASIL ÇALIŞTIRILIR, NASIL KULLANILIR

Game Booster arka planda çalışan ve sistemi yavaşlatan uygulamaları, programları kapatır ve oynadığınız oyunların performansını ciddi derecede arttırır. En iyi performansı alabilmeniz için RAM belleği azalmış oluyor.Bazı oyunlarda yaşamış olduğunuz takılmalar ve donmalar program sayesinde bitmiş oluyor.

Game Booster her bilgisayarda olması gereken bir programdır. Fakat bilinmesi gereken bazı durumlar vardır. Game Booster sisteminizin kaldırmayacağı oyunları açmanıza yardımcı olmaz! Programı kullanıp eski bir bilgisayarla GTA 5’i açamazsınız kısacası! Bu ayrıntıyı lütfen gözden kaçırmayın.

GBGB

GAME BOOSTER NASIL ÇALIŞTIRILIR RESİMLİ ANLATIM

Game Booster’ı kurduktan sonra aşağıdaki gibi bir pencere gelecektir. Programın versiyonuna göre görüntü değişebilir fakat işleyiş hep aynıdır.

1.ADIM
Açmış olduğumuz programda ‘’EKLE’’ butonunu tıkladıktan sonra aşağıda görmüş olduğunuz görüntü karşınıza çıkacak! Shadow Of Mordor sistemimizde kayıtlı olan bir oyun olduğu için biz onu seçtik. Sizde kendi sisteminizde varolan bir oyunu seçebilirsiniz.

gb1

2.ADIM
Yüksek performans ile oynamak istediğiniz oyunun .exe dosyasını veya kısayol simgesini bulup onu seçerek ‘’AÇ’’ butonunu tıklamak. Bu işlemi yaptıktan sonra aşağıda gördüğünüz ekrana geleceksiniz.
GB2

3.ADIM
Ve artık oyununuzu programa tanımladınız. Güçlendirmek istediğiniz oyun simgesini tıkladıktan sonra ‘’Güçlendir ve başlat’’ seçeneğini tıklamanız yeterli gelecektir ve artık oyununuz en yüksek performansta açıldı. Oyundan çıktığınızda sisteminiz eski haline geri gelir ve uygulamalar, programlar arka planda çalışmaya devam eder.

Alternatif olarak sağda gördüğünüz ‘’Güçlendirmeye Geç’’ butonunu tıklayabilirsiniz. Fakat bu şekilde oyun açılmaz. Sadece oyun yüksek performansta oynanacak duruma getiriyor. Bu işlemin amacı ise sistemin daha rahat çalışması olarak düşünülmüş.

Oyunu bir kez ekledikten sonra oyuna her girişimizde bu yöntemi baştan yapmak zorunda değiliz. Oyun ikonunu sağ tıkladığımızda ‘’Oyun Güçlendirici İle Çalıştır’’ seçeneği karşımıza çıkmaktadır. Bu seçeneği kullanarak en pratik haliyle oyunlarımızı oynayabiliriz.

GB3

GAME BOOSTER NE  İŞ YAPAR
·  Sistem optimizasyonu
·  İşlem yönetimi
·  Servis yönetimi
·  Elle optimizasyon
·  Tek tıkla optimizasyon
·  Oyuncular için oyun kutusu
·  Servisler için devam etme menüsü
·  Daha iyi oyun performansı için bellek boşaltma

Bir önceki yazımız olan Advanced SystemCare Pro İle Bilgisayarlarınız Güvende başlıklı makalemizde Advanced SystemCare, Advanced SystemCare 9 ve Advanced SystemCare Full hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ