En İyi İOS Web Tarayıcıları
 1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya

En İyi İOS Web Tarayıcıları

0

Uygulama marketlerinde birçok web tarayıcısı var. Web tarayıcıları sadece internet sitelerini gezmenizi sağlamaz. Aynı zamanda attığınız adımların güvenliğinide sağlar. İOS için kullanabileceğiniz en iyi 5 web tarayıcılarını sizlere sunuyoruz.

SAFARİ
İOS cihazlarının kendi içeriğinde olan demirbaş tarayıcıdır. Safari kötü bir tarayıcı değildir. Can sıkan durumlar olabilir. Üçüncü parti uygulamaların çoğunda herhangi bir bağlantıyı açmak istediğinizde size tek seçenek safari sunmasıdır. Normalde kullanmak istediğiniz tarayıcı seçme özgürlüğünüz olur. İOS ile MAC cihazlarınız arasında iCloud ile eşitlemeniz mümkün. Windows ve mac ile eşitlemek mümkün değil.

CHROME
Geniş kitlesiyle en popüler web tarayıcılardan birisidir. Hızlı gezinebilir, yer imlerinizi ve geçmişinizi google hesabınıza arşivleyebilirsiniz. Birçok google hesabını aynı anda pratik hale getirip aralarında geçiş kolaylığı yaşayabilirsiniz. Tasarruf modu ile kısıtlı kotalar biraz daha rahatlar. Tek dezavantajı ise varsayılan arama motoru DuckDuckGo olmasıdır.

FİREFOX
Mozilla bir tutkudur. Arama motoru olarak google üzerinden hizmet verir. Aynı zamanda Amazon ve DuckDuckGo arama motorları hoşunuza gidecektir.

ONİON BROWSER
Gizliliğe önem verip tor kullanmak isteyenler için uygun bir tarayıcıdır. Veri alışverişlerinizi tor ağı üzerinden şifreli olarak gönderip alır. Kimliğinizi %100 gizleme garantisi yoktur fakat kullandığınız siteler IP adresinizi göremez. Tarayıcıdan çıktığınızda geçmiş silinir ve iz bırakmaz. Çıkmadan önce ”New Identity” üzerine dokunmanız yeterli.

DOLPHİN
Dolphinde G yazarark Google, GN yazararak Google News, Y yazarark Yahoo‘yu kısayollarla açabilirsiniz. Dokunmatik bir tarayıcı olduğundan iki harfi yanyana yazarken parmağınızı kaldırmamanız gerekmektedir. Sekme paylaşma, üçüncü parti eklentiler ve sekme eşitleme gibi özellikleri mevcut.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir