Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Google İndex Sorunu Var mı?

  • 27 Nisan 2018
  • 371 kez görüntülendi.
Google İndex Sorunu Var mı?

Web masterlerin sordukları ve internet üzerinde gezindiğimizde en sık rastladığımız sorunların başında sitenin indeslenmeme sorunu kendisini gösteriyor. Aslında boş yere bir sabırsızlık içerisinde olabildiğinizin farkındayız.  Çünkü Google artık indekleme konusunda daha çok hassaslaştı. Yani sitenize eklediğiniz içeriklerin anında Google arama motorunda görülmesi mümkün değil.  Google artık analiz sistemine farklı kriterler getirdi ve bu da sonuçlarına yansıtma özelliğini daha ayrıntılı bir şekilde incelemeye başladı.

GOOGLE GİBİ GETİR

Site sahiplerinin yaptığı şey makalenin bir an önce indeks almasını sağlayarak Google gibi getir özelliğini kullanarak botların sitelerine gelmesini sağlıyor. Bu yöntemin işe yaradığını söyleyebiliriz ancak bundaki yanlışta şu Google zaten sitenizdeki içeriğe gelerek tarıyor lakin bunu sonuçlarına hemen yansıtmıyor.

Bu sonuca nereden ulaştınız diyebilirsiniz. Hemen açıklayalım.

Manuel olarak içeriğinizi indeksleme işlemi yaptığınız da bir gün sonra yeniden url adresinizi aratın göreceksiniz ki sonuçlar içerisinde şu kadar saat öncesini görebilirsiniz.

Özetle sizin bu işlemi yapmanıza gerek yok.

ÇALINAN İÇERİKLER

Bunu yapmanın en büyük nedeni de içeriklerin çalınabilecek olmasıdır. Eğer ki Google botları sitenize gelmişse bu durumda yeni içeriği de sıraya almıştır demektir. dolayısıyla sizden sonra domain otoritesi yüksek olan bir site içeriği yayınlasa bile siz kopya durumuna düşmezsiniz.

Sitenizde bir makale yayınladıktan sonra bunu hemen sosyal medya da ya da paravan sitelerinizde ya da hepsinde gönderim yapılıyorsa 1 gün sonrasında aktif olacak şekilde arama sonuçlarını manuple damgasını almamanız için önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Trustrank Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ