Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Google Bütün Uygulamalarını Windows’a Taşıyabilir

Google Bütün Uygulamalarını Windows’a Taşıyabilir

Söylentiler gerçek ise, yalnızca birkaç saat sonrasında Google şirketinden Windows 10 kullanıcılarına büyük bir müjde geliyor! Geçtiğimiz hafta içerisinde Google ve de Microsoft arasında bir ateşkes ilan edilmiş ve de bu iki şirket bütün patent anlaşmazlıklarını çözmek amacı ile bir anlaşma sağlanmıştı. Bu durum ise özellikle Windows Mobile kullanıcılarının gelecek döneme umutla bakmasını sağlamış bir durumda. Çünkü Google şirketi bugüne kadar ürün ve de hizmetlerini inat ile Microsoft’un mobil işletim sistemi üzerine getirmeyi reddetmiş idi. Windows Phone kullanıcıları da Gmail ile birlikte YouTube, Google Maps ve Hangouts gibi son derece popüler uygulamaların resmi bir şekilde olmayan üçüncü parti alternatifleri ile yetinmek mecburiyetinde kalmışlardı. Fakat bu durum ise çok kısa bir süre sonra tekrar değişebilir. Söylentiler ise, Google şirketinin Windows 10 platformu üstünde yer alan bazı hizmetlerini duyurmak amacı ile yaklaşan bugünkü büyük Microsoft şirketi etkinliğine katılmayı planlamakta olduğunu iddia ediyor. Haber kaynakları ise bunun Windows 10 ya da Windows 10 Mobile için geçerli olup olmadığı ile alakalı bir ayrıntı vermez iken, çoğu Google hizmetlerinin zaten masaüstü sürümde mevcut bulunduğu düşünüldüğünde duyurunun yalnızca mobil işletim sistemine özel bir şekilde olacağı da tahmin ediliyor.

Söylentilerin ayrıca Arapça kaynaklı bir web sitesi üzerinden alıntı olduğunu ve hiçbir biçimde doğrulanmadığını belirtmekte ise çok büyük bir fayda var. Fakat Google ile Microsoft arasındaki son gelişmeler göz önüne alınmış olduğunda iddiaların gerçeklik oranının da çok yüksek olduğu söylenebilir. Bütün bunları öğrenebilmemiz için ise önümüzde yalnızca saatler var.

Bir önceki yazımız olan Xperia Z5 Compact Modeline Isınma İddiaları başlıklı makalemizde Xperia Z5 ve Xperia Z5 Compact hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Seval Akay dedi ki:

    Google ile microsoft ateşkes ilan ettiler bu yüzden google uygulamalarını taşıyor fakat bunun altında birşeyler yatıyor olmalı lumia hiç sevmem nokia iyiydi yaaa. Keşke nokia geri dönseydi bak tüm firmalar hizmet eder ayağında dolaşırdı

BİR YORUM YAZ