Xperia Z5 Compact Modeline Isınma İddiaları
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Xperia Z5 Compact Modeline Isınma İddiaları

1

Qualcomm’un Snapdragon 810 isimli serisi pek çok defa gündeme geldi. Isınma problemi ile gündeme gelmekte olan bu işlemcinin yenilenmiş olduğu, eskisi kadar çok ısınmadığı da duyurulmuştu. Fakat gelmekte olan şikayetler ise bu yönde değil. Sony şirketi, geçtiğimiz ay içerisinde Berlin’de düzenlenmiş olan IFA 2015 fuari içerisinde yeni Xperia Z5 ailesini duyurmuştu. Xperia Z5 modeli ile birlikte Xperia Z5 Premium modeli ve de Xperia Z5 Compact modelinden oluşmakta olan bu yeni aile, aynı işlemciden güç almakta. Bu işlemci de yenilenmiş olan Qualcomm Snapdragon 810.

Çin’den gelmekte olan bazı kullanıcı şikayetleri ve de bir tane videoya göre, özellikle Xperia Z5 Compact modeli çok fazla ısınıyor. Bu ısınma ise, telefonun kapanmasına neden olmuyor fakat dokunmatik ekran stabil bir şekilde çalışmamaya başlıyor. İddia edilmekte olan soruna yönelik Sony şirketi tarafından henüz resmi bir açıklama ise gelmiş değil. Problemin yazılımsal mı veyahut donanımsal mı olduğunu söylemek için ise henüz daha erken. Fakat Snapdragon 810’un hem yapısal bir şekilde yenilendiği hem de çok daha az ısınması için öncekine oran ile iki kat daha fazla soğutma borusu kullanılmış olduğu biliniyor.

Bazı kullanıcılar ise bu problemin telefonu kapatıp açıldığında geçtiğini söyler iken, bazıları da bu şekilde düzelmiyor olduğunu söylüyor. Problem ise, Sony tarafından yayınlanması gereken ufak bir güncelleme ile çözülebilir. Aksi durumda Xperia Z5 ailesinin ismi kötüye çıkabilir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. 6 Ekim 2015

  Qualcomm Snapdragon 810 cpu kullanılıyor haliyle z5 premiumdada ısınma var iddiasında bulunan çok var. İphone 6 plusum var safaride gezinsem 5-10 dakika takılsam bile ısınıyor bu çok normaldir ısınmayan ampül yoktur zaten . (Led Hariç) kısaca gereğinden fazla ısınırsa 45-50 dereceye çıkarsa işte o zaman vardır sorun. 6s plusda 42 derece gördü iphonedo dayımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir