Google Adwords Karar Aldı! Flash Reklamlar Kaldırılıyor!
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Google Adwords Karar Aldı! Flash Reklamlar Kaldırılıyor!

0

Dünya devi Google yapmış olduğu açıklamada, bizlere sunulan reklamcılık hizmeti olan Google Adwords’un flash tabanlı verdiği reklamları tamamen kaldırmayı düşünüyor.  2 Ocak 2017 tarihinden sonra geçerli olması bekleniyor.

Geçtiğimiz yıl içerisinde Flash tabanlı reklamları HTML formatına çevirmeye başlayan Google, sürekli tabanı değiştirerek daha kullanışlı hale getirmeye devam ediyor. Youtube web sayfasının tamamen değiştirerek daha güzel bir hale getiren Google’ın sıradaki hedefi Flash tabanlı yapıdan kurtulmak! Öncesinde HTML öncüsü olarak youtube kanalını HTML5 formatına sokup flashtan uzaklaştıran Google, sevilen bu altyapıyı diğer alanlarında da gerçekleştirmek istiyor. Bu hedefin tamamen aktif olacağı ve planlarının kullanıma sokulacağı tarihi ise 02.Ocak.2017 olarak belirtiyor.

FLASH TABANINDAN GEÇİŞ HAZİRAN AYINDA BAŞLAYACAK
Google, reklam kolu olan Adwords’un Google+ sayfasındaki bir bilgiye göre Google Display Network ve Double Click Digital Marketing ”%100 HTML5’e geçiş yapacak” Değişiklikler ise 30 haziran 2016 tarihinde başlayacak. Bu tarihten sonra sisteme yeni Flash reklamlar yüklenemeyecek. Reklamcılar ise yayınlayacakları reklamları  HTML5’e uygun hale getirebilmeleri için yaklaşık 6 ay süre tanınacak. 02 Ocak 2017 itibariyle ise Flash tabanlı reklamların Google Display Network veya DoubleClick üzerinden artık çalışmayacağı belirtildi. Reklamcılar için bir sıkıntı gibi gözükse bile aslında değil. Çünkü Google Adwords, geçen sene bazı Flash tabanlı reklamlarını karşıya yükleme esnasında otomatik olarak HTML5 ‘e dönüştürmeye başlamıştı.

Googledan-sok-karar-Google-Flash-tabanli-reklamlari-kaldiracagini-acikladiGOOGLE ADWORDS NEDİR?
Google’ın müşterilerine sürmüş olduğu kapsamlı bir reklamcılık hizmetidir. Bu hizmet ile reklam veren müşterilerin reklamları, arama satırındaki kelimelerle ilişkilendirilerek Google arama sonuçlarının en üstünde başta olmak üzere sayfanın birçok noktasında yer almasıdır. Google’nin gelirinin neredeyse tamamı reklam hizmetleri oluşturmaktır.

 

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir