Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Adsense’den Para Kazanılır mı?

Adsense’den Para Kazanılır mı?

 

Bizim bu webmaster hayatımız içerisinde en çok karşılaştığımız sorulardan birkaçı Adsense’den para kazanılır mı, kazanabilmek için ne yapmalıyım ve kazanmak için en iyi yöntem hangisidir? Olmuştur. Bu yazımda size bu konular hakkında detaylı bir bilgi paylaşımı yapmak istedim.

Ne iş yaparsanız yapın öncelikli olarak kaliteye önem vermek durumundasınız. İnternette de kalitenin en önemli yönü işin özgünlük değeridir. Yani sitenize yapacağınız her işlemin mutlaka özgün olması gerekiyor. Başka bir yerden klonlanmış bir içerikle, görselle bir yere varamazsınız. Bunun içinde kendi görsellerinizi kendinizin oluşturması önemli.  Sitenize ekleyeceğiniz içerikler çok önemli. Mutlaka kullanıcı odaklı olmalı ve sitenize gelen kişilerin ilgisini çekerek yazının sonuna kadar kalmasını sağlamalısınız. Burada kendinizi örnek olarak alın yani siz yazdığınız konuda neyi öğrenmek isterdiniz. Arama motorları kullanıcı odaklı içeriklere dikkat ederler. Bunun içinde onları insanların okuyabilmesi için üst sıralara çıkarırlar. Sizin de amacınız adsense’den para kazanmak ve bunun içinde yazdığınız içeriğin ya da haberin üst sıralara çıkması ve daha fazla insan tarafından okunması.

Kalitenin ikinci belirleyicisi ise dizayn olmuştur. Yani burada aklınıza hemen bir sitenin ilk görünüşü gelmesin. Menüler, içeriklerin Türkçeye uygunluğu, bir sonraki yazıya kolay geçiş, aradığınızı kolayca bulmak gibi pek çok konu dizaynın içerisine giriyor. Hiç kimse karmaşık olan bir siteye girip de bir şeyleri okumak istemez. Gereksiz olan bilgilerle sitenizi boğmamanız gerekli.

Sitenizin Hızı

Sitenize gelen kullanıcı her tıkladığı şeyin hızlıca açılmasını ister. Siz insanlara link vermiş ancak linkiniz açılması için bekletiyorsa kimse bunu istemez ve hemen başka siteye yönelir.

Yukarıda belirttiğim faktörlerin hepsi Adsense’den Para Kazanılır mı? Sorusuna evet doğru bir yöntem izlendiği zaman kazandıracaktır yanıtı olacaktır.

Daha fazla okunmak daha fazla takip edilmek daha fazla kazanmak demektir.

Bir önceki yazımız olan WP Sitenize Facebook’tan Video Yükleme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ