WP Sitenize Facebook’tan Video Yükleme
 1. Anasayfa
 2. Wordpress

WP Sitenize Facebook’tan Video Yükleme

0

WP Sitenize Facebook’tan Video Yükleme

Bir web siteniz var ve bu sitenizde video yayınlamak istiyorsunuz. Ama genelde yapılan yöntem Youtube üzerindeki videoları eklemek oluyor. Lakin bunun yerine Facebook profilinizdeki ya da başka bir sayfadaki videoları da yükleyebilirsiniz.  Blog sahiplerinin kendi sitelerine video yüklemektente tercih ettikleri yöntem video araçlarına yükleyerek oradan linkle almak çünkü diğer türlü boyutları 5-10 mb bile olsa zamanla izlenme oranlarının artmasıyla birlikte hosting trafiği artıyor.

Video sitelerine görüntülerinizi yüklediğiniz zaman ise bir süre sonrasında yok müzik vardı, yok lisanslı olan bir ürünü kullandınız gibi çeşitli bahanelerle videonuzu askıya alabiliyor. Oysaki video tamamen size ait.  Hatta bazı rakipler de birbirlerinin videolarını şikayet ediyorlar. Şikayet sayısı da arttıkça video siteleri içeriğe bile bakmadan kaldırıyorlar.

İşte bu yüzden de alternatif olarak kullanabileceğiniz yöntemlerden bir tanesi Facebook olmalı.

Peki, Facebook’tan nasıl videolarınızı wordpress sitenize yüklüyorsunuz.

WP Sitenize Facebook’tan Video Yükleme1

Wordpress Siteye Video Yükleme

Bu işlemi yalnızca wordpress siteniz için yapabiliyorsunuz. Çünkü Facebook’la wordpress bir anlaşma yaptı ve ancak buna müsaade ediliyor. Eskiden bir anlaşmaya gerek yoktu ve sitenize facebook’tan çok rahat bir şekilde görüntü ekleyebiliyordunuz. Tüm film siteleri ve müzik siteleri de bu şekilde yapıyorlardı.

İlk önce wordpress’in eklentisi olan jetpack’i yüklemeniz gerekiyor.

Eklentiyi ilk kez kuruyorsanız sizden bir aktivasyon istenecek. Aktivasyon işlemi sonrasında ayarlar bölümüne gidiyorsunuz. Ve link ekleme bölümünü etkinleştiriyorsunuz. Artık wordpress sitenizde videolarınızı görebilirsiniz.

Bu yöntem özellikle haber sitelerinde iyi çalışmakta çünkü bu sayede hem haber sitenizin sayfasında hem de sitenizde video paylaşabiliyorsunuz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir