Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Youtube’da Ücretli Video Dönemi Geliyor!

Youtube’da Ücretli Video Dönemi Geliyor!

Son dönemde Youtube gibi video paylaşım siteleri büyük bir kitleye ulaştı. Dünyanın en büyük video paylaşım sitelerinden birisi Youtube. Videoları ziyaret eden kullanıcı sayısıda oldukça fazla. Youtube’un yakın zaman sonra yapması beklenen yenilik, birçok kullanıcıyı muhtemelen sinirlendirecek. Youtube tarafından yakın zaman önce yapılan açıklama göre Youtube’a paralı video izleme özelliği gelecek. Yani bazı videoları izleyebilmek için para ödememiz gerekecek.
Bu yeniliğin detaylı açıklamasının yakın zaman sonra yapılacak 21 Ekim etkinliğinde duyurulması bekleniyor. Bu haber bazılarımız için yeni değil aslında. Youtube yaklaşık 1 sene önce yayınladığı bir yazıda bununla ilgili çeşitli ipuçlarına yer vermişti. Ancak herhangi bir kesinlik yoktu. Paralı video izleme özelliğinin tüm kanallara gelmeyeceği düşünülüyor. Eğer bu özellik gelirse muhtemelen en popüler ve en çok abone sayısına sahip kanallarda denemeye başlanılacaktır.  Yapılan açıklamaya göre site eskisi gibi ücretsiz video paylaşımına da devam edecek. Kullanıcılar her zamanki gibi video reklamları ile para kazanabilecek. Bu özellik ile birçok sanatçı parçalarını Youtube’a paralı yükleyecebilecek.

Bir önceki yazımız olan Telefon Faturanızı Düşürün başlıklı makalemizde BTK, internet paketleri ve Mobil internet hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ