Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Volt Uygulaması Yenilendi

Volt Uygulaması Yenilendi

Volt 2014 yılında yayın hayatına başlayan bir yolculuk paylaşım uygulaması. Volt uygulamasının istenilen kullanıcı sayısına bir türlü ulaşamaması yüzünden beklediği başarıyı bir türlü elde edemeyen uygulama kısa bir süre önce yenilenen yapısıyla kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Uygulamanın bu yeni versiyonunda gözümüze çarpan en önemli özelliklerden biri şehir içi ve şehirlerarası yolculuk paylaşımlarını birbirinden ayırması. Volt kurucuları şehirlerarası yolculukların şehir içi yolculuklara göre çok daha planlı ve eşleştirilebilir uygulamalar olduğunu şehir içi yolculukların ise daha çok plansız ve anlık yolculuklardan meydana geldiğini bu nedenle de şehir içi ve de şehirlerarası yolculuk paylaşımları ayırma ihtiyacı hissettiklerini söylüyorlar.

Volt Uygulaması Yenilendi

Mil Programı

Volt uygulaması yeni versiyonununda dikkatimizi çeken ikinci yenilik ise mil programı. Mil programının devreye sokulmasının sebebi ise arz ve talep dengesini yerine oturtabilmek. Mil programı sayesinde artık araç sahipleri talep olmadığı zamanlarda da uygulamayı kullanmaya devam edebilecek. Mil programı uygulamasında Volt açıkken yolculuk yaparsanız bu size mil puan olarak geri dönüyor. Şayet sürücüler araçlarına bir yolcu aldıkları takdirde puan kazanma hızları oldukça fazla bir şekilde artıyor. Kullanıcılar kazanmış oldukları mil puanlar ile çeşitli sponsorların sunmuş oldukları ürünlerden kazanabiliyorlar.

Kullanıcılarına bu yeni yüzü ile pek çok değişik güncelleme sunan Volt uygulaması kurucuları beklenen büyümeyi bir türlü yakalayamadıkları için böyle bir yeniden yapılanmaya gerek duyduklarını ve insanların yeni eklenen özellikleri sevdiklerini sözlerine ekliyorlar.

Bir önceki yazımız olan Microsoft, İos İçin Sunduğu Office Paketini Güncelleyerek Biraz Daha Geliştirdi! başlıklı makalemizde App Store, Apple ve ios için office paketi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ceren dedi ki:

    İstanbul’da yaşayanlar için çok iyi bir uygulama. Diğer illerede yayılacaktır mutlaka. İnsanlara ne kadar güven olur işin o kısmı muamma…

BİR YORUM YAZ