Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Uyku Takibini Yapabileceğiniz 10 Android Uygulaması

Uyku Takibini Yapabileceğiniz 10 Android Uygulaması

Uykusuzluk günümüzde çeşitli nedenlerden kaynaklanan ciddi bir sorun haline gelmiş durumda. Gün içindeki yoğun iş temposu, aile hayatında ve özel hayatta yaşanan olumsuzluklar uykuya direkt olarak yansıyor. Ayrıca artık teknoloji kullanılmayan ve dolayısıyla radyasyon girmeyen yer neredeyse yok denebilir. Uykusuzluk bir sağlık sorunu olduğu gibi tedavi edilmediği takdirde başka yeni sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor. Yetişkin bir insanın günde ortalama 6 saat uykuya ihtiyacı vardır. Günde 6 saatten az uyuyan insanlarda görülebilecek en belirgin etkiler, yorgunluk ve yorgunluk sonucunda dikkat bozukluğu, sakarlıktır. İlerleyen aşamada daha ciddi sağlık sorunlarına yol açıyor olması tedavisindeki önemini gösteriyor. Obeziteden diyabete, hafıza kaybından kansere kadar gidebilen sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalınabilir.Uyku Takibini Yapabileceğiniz 10 Android Uygulaması

Tüm bunların yanında teknoloji ve bize sağladığı imkanlar göz ardı edilemez.

Uyku Takibi Yapılabilecek 10 Android Uygulaması

Sleep as Android: Uykusunun her evresini normal uyku olsun ağır uyku olsun, horlamaları ve uykudaki konuşmaları dahi kaydederek istatiksel bir veri sunar. Sabah uyandırma içinse doğal sesleri seçme imkanı sunuyor.

SleepCycle: Uyku esnasında vücut hareketlerini algılayıp ne kadar derin uykuda olduğunuzu analiz eder. Bunun içinde Android cihazın ivme ölçerini kullanır.

GoodMorning: Uyku alışkanlıklarınızla ilgili grafikler sunar. Vücut hareketlerinizden uykunuzun en hafif olduğu anı tespit eder ve sizi uyandırır. Böylece zinde kalırsınız.

SleepBetter: Uyku alışkanlığınızı takip eder ve düzensizliğe etki eden faktörleri sunar.

Sleep Time: Uykunuzun en hafif ve en ağır olduğu aralığı tespit eder. Eğer sabah alarmı kurduğunuz saatten önce hafif uykuda olduğunuzu tespit ederse sizi uyandırır.

Twilight: Bu program telefonun ekran rengi günün saatlerine göre ayarlıyor. Uykuya dalmada daha az sorun yaşanıyor.

Pzizz: Uykuya daha rahat dalmanızı sağlayan, her gece oynattığı sesleri değiştiren bir program.

Calm: Kullanıcısına meditasyon yapmasa bile öğrenmesini sağlayan ve bu sayede rahatlatan, uykuya geçişi hızlandıran bir program.

SnoreLab: Uyku esnasındaki horlamanızı kaydeder. Kaydettiği sesleri grafikle sunar.

SleepCalculator: Uykunun hafif veya derin olduğu anlarda alarmınızı kurduysanız çalmasına yakın saatte hafif olduğu anı tespit eder ve sizi uyandırır.

Bir önceki yazımız olan Kablosuz Sanal Gerçeklik Geliyor başlıklı makalemizde Kablosuz Sanal Gerçeklik, wireless sanal gerçeklik ve wireless vr hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ