Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Twitter’a Tweet Değiştirme Özelliği Geliyor

Twitter’a Tweet Değiştirme Özelliği Geliyor

Popüler sosyal medya platformu Twitter‘da bir Tweet paylaştığınızda ve pişman olduğunuzda, maalesef değiştirme şansınız bulunmuyor. Bunun yerine Tweet’i doğrudan silmek zorundasınız fakat görünüşe göre durum artık değişiyor.

Twitter CEO’su Jack Dorsey, ‘değiştir’ butonunun siteye eklenebileceğini dile getirirken, bu yıllardır beklenen bir yenilikti. Hatta yenilik bile denilemez çünkü yazıları değiştirme özelliği, diğer sosyal medya platformlarının tamamında bulunuyor.

Jack Dorsey, Twitter’ın böyle bir eklentiye ihtiyacı olduğunu kabul ederken, aynı zamanda biraz daha düşüneceğini de söyledi. Jack Dorsey, daha önce Twitter üzerinde kullanıcılara 2017 yılında neler istediklerini sormuştu ve en çok talep edilen özellik de bu olmuştu. Hatta ünlü CEO, kendisinin de daha önce çokça Tweet’i yanlış yazdığını ve silmek zorunda kaldığını kabul etti.

Twitter Zarar Ediyor!

Her ne kadar Twitter Amerikan seçimlerinde ve diğer etkinliklerde büyük rol oynasa da, son zamanlarda aktif kullanıcılarını kaybediyor ve finansal olarak zarara uğruyor. Geçtiğimiz aylarda hisse senetleri de düşen Twitter, dolayısıyla yeni yöntemler arayışında.

Tweet değiştirme seçeneği ise uzun zamandır sitede en çok beklenen yenilikti ve hatta ünlü manken Kim Kardashian bile bu yüzden Twitter’a e-posta gönderdiğini itiraf etmişti.

Siz hangisini tercih ediyorsunuz? Tweetlerinizi doğrudan silmek mi rahat, yoksa yazdıklarınızı daha sonra da değiştirmek ister miydiniz?

Bir önceki yazımız olan Facebook Canlı Yayınlarına Planlama Özelliği Geliyor! başlıklı makalemizde Facebook canlı yayın ve Facebook canlı yayın planlaması hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Hakan dedi ki:

    Twitter artık popülaritesini azaltıyor değişiklik yapmazsa yakında kullanıcı sayısı azalır bence

BİR YORUM YAZ