Türkiye’de Note 7 İade İşlemleri Nasıl Yapılacak?
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Türkiye’de Note 7 İade İşlemleri Nasıl Yapılacak?

0

Dünya genelinde Samsung tarafından Samsung Galaxy Note 7 iade işlemlerine başlarken, Samsung Türkiye tarafından Türkiye’deki operasyonlar hakkında da bilgilendirmeler yapıldı.

Ağustos ayı içerisinde piyasaya sunulduktan sonra ciddi bir sorun yaşanan ve bataryalarındaki hata nedeniyle değişim işlemlerine de başlanırken yapılan değişimler sonrasında piyasaya sunulan cihazların hatalı olması telefonların kullanım dışı kalmasına neden oldu. Yaşanan bu gelişmelerin üzerine Samsung tarafından resmi bir açıklama yapılırken açıklamada kişilerin telefonlarını kapalı konuma getirerek en yakın tarihte iadesini yapması istendi.

Risk Var!

Telefonlarda patlama riskinin olması ciddi bir sorunun yaşanması adına tehlike yaratırken Samsung kullanıcılarının herhangi bir şekilde zarar görmesini istemediğinden dolayı tüm telefonların iade alınacağını ve kullanıcıların bu konuda sorumluluk alması gerektiğini duyurdu. Dünya genelinde yapılacak olan işlemlerde ülkelere ve bölgelere göre farklı işlemlerin yapılabilmesi mümkün. Samsung Türkiye tarafından yapılan son açıklamalarda da Türkiye’de iade işlemlerini gerçekleştirmek isteyen kullanıcıların neler yapması gerektiği ve hangi seçeneklere sahip olduğu belirtildi. Samsung Türkiye tarafından yapılan bu açıklamalar herhangi bir soru işaretine yer vermezken Türkiye’de gerçekleştirilecek iade işlemlerinin net bir şekilde öğrenilmesini sağladı.

Galaxy Note7 Değişim Programı Ne Zaman Başlayacak?

Türkiye’deki iade işlemlerinin 18 Ekim tarihi itibariyle başlayacağı belirtilirken 18 Ekim’de başlayacak değişimler 11 Kasım’a kadar sürecek. Bu bakımdan kullanıcıların bu tarihler arasında mutlaka telefonlarını Samsung merkezlerine ya da satın alınan mağazaya götürerek değişim işlemlerini yaptırması gerekiyor. İade işlemlerinin yapılmasının ardından ise kullanıcılara iki farklı seçenek sunulacak ve birisinin seçilmesi istenecek.

Note 7 İade İşlemlerinde Seçenekler Neler?

Note 7 iade işlemlerinin yapacak kişilerin tercih edebileceği iki seçenekten birisi Galaxy S7 Edge modelini seçmek ve bir diğeri ise tamamen ücretin geri alınması olacak. Üstelik Samsung tarafından yapılan açıklamalarda Galaxy S7 Edge modelini alacak kişilere fazladan ücret ödemesinin de yapılacağı belirtildi. Bu bakımdan Galaxy S7 Edge alanlar aynı zamanda 600 TL gibi bir ödeme de almaya hak kazanacak. Fakat cihazın ücretini almak isteyen kişiler de yine bu imkândan yararlanabilecek. Ücret iadesi isteyen kişilere Samsung 3 bin 600 TL ödeme yapacak. Bu bakımdan kullanıcılar Samsung tarafından piyasaya yeni sunulan telefon modelini kullanma imkânına sahip olabileceği gibi isterse tüm ücreti geri alarak da herhangi bir mağduriyet yaşamaktan kurtulabilecek.

Kasım ayına kadar yapılacak işlemler ile birlikte kullanıcılar sorunsuz bir telefona sahip olacağı gibi ücret iadesi olarak piyasada satışta olan diğer telefonlara da sahip olma imkanını elde edebilecek. Bu bakımdan Samsung kullanıcılarının hiçbir şekilde mağdur olmaması adına tüm imkanları ve seçenekler sunarken kullanıcıların yapması gereken tek işlem zamanında telefonlarını satış noktalarına götürmek olacak.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir