1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Samsung Gear S2 Android İşletim Sistemi Kullanmayacak


0

Akıllı saat teknolojilerinin ve çeşitlerinin her geçen gün gelişmesi ve farklılaşması, daha farklı çeşitli işlevler ile daha kullanışlı saatlerin ortaya çıkması akıllı telefonların ilk günlerinde de olduğu gibi oldukça heyecan verici gelişmelerden birisidir. Bağımsız Geliştiricilerin tasarlamış olduğu ve kitle fonlama kampanyalarında da sürekli isimlerini duymuş olduğumuz birbirinden farklı akıllı saat şöyle dursun, alanda başı çeken ve yön veren büyük isimlerden biri şüphesiz ki Samsung ve Kore Merkezli teknoloji devinin geliştirdiği Gear serisi akıllı saatler.

Gear S2 Farklı Bir Özellik Barındıracak!

Gear serisinin yeni versiyonu olarak göreceğimiz ve geçtiğimiz günlerde tasarımı ortaya çıkan saat, son gelen haberlere göre pek çok saatten farklı bir özellik barındıracak ve bu özelliği ile muhtemelen beklenen ilgiyi göremeyecek. Gear S2 adındaki bu saat, Google’ın geliştirdiği Android işletim sisteminin giyilebilir teknolojiler odaklı sürümü Android Wear yerine Samsung’un kendi işletim sistemi olan Tizen’i kullanacak ve bu da demek oluyor ki Android’in Wear için optimize edilmiş olan uygulamaları Gear S2’de çalışmayacak. Gear S2’nin olumsuz özellikleri neler? Bir geliştirici için elbette bu durum sorun yaratacak çünkü halihazırda zengin bir içerik menüsü ve yaygın kullanıcı kitlesi olan Android ekosistemi yerine durumunun ne olacağı kestirilmeyen bir işletim sistemi ve yeni bir cihaz için uygulama geliştirmek riskli bir girişim olacak.

Samsung Gear S2 Android İşletim Sistemi Kullanmayacak

Samsung Riskli Hamleler Yapıyor!

Diğer yandan Samsung’un yaptığı bu hamle sektör içinde “tekerleği yeniden icat etmeye çalışmak” olarak anılıyor ki bu da son derece riskli ve zaman kaybı olan bir hamle. Samsung’un Unpacked etkinliğinin sonunda gösterilen birkaç görsel ile yeni giyilebilir teknoloji ürününün Gear S2 olacağını ve Berlin’de Eylül ayının başında düzenlenecek olan IFA etkinliğinde tanıtılacağını ayrıca Tizen işletim sistemine sahip olacağını öğrenmiştik. Şimdi sadece bekleyip Samsung’un bu riskli hamlesinin başarıya ulaşıp ulaşmayacağını izlemek kaldı ki aslında bu hamle sektör takipçilerini (en azından bizi) oldukça üzdü. (Sen Samsung’sun büyük düşün diyeceğiz; ama bu kadar da anlamsız şeyler düşünme; Tizen nedir ya, mis gibi Android Wear dururken)

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir