Samsung Galaxy S8 Özellikleri Sızdırıldı
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Samsung Galaxy S8 Özellikleri Sızdırıldı

0

Dün Samsung Galaxy S8 Plus’ın teknik özellikleri sızmıştı ve şimdi de standart Galaxy S8 hakkında haberlerimiz var. Bu cihaz, Samsung Galaxy S8 Plus’a benzeyecek fakat boyut olarak daha küçük olacak. İşte Samsung Galaxy S8’in özellikleri;

Haber ilk olarak TechnoBuffalo’da yayınlanırken, sızıntının güvenilir bir kaynaktan geldiği dile getirildi. Buna göre Samsung Galaxy S8’te 5.8 inç Quad HD Super AMOLED ekran yer alacak. Cihaz, S8 Plus’a göre daha küçük olsa da, yine de çok büyük oluğunu söylemeliyiz. Samsung Galaxy S8 Plus’ta 6.2 – 6.1 inç arası bir ekran olacağı söyleniyor.

Her iki telefonda da 12MP Dual Pixel ana kamera yer alırken, ön kamerada ise 8MP bir lens bulunuyor ve göz tarayıcısı da mevcut. Ayrıca Samsung Galaxy S8’te IP68 sertifikası bulunuyor ve telefon bu yüzden toz ile suya karşı dayanıklı olacak. Ayrıca 4GB RAM ve 64GB dahili hafıza da diğer özellikler arasında. Telefonda microSD kart desteği de yer alacak.

Ayrıca cihazda Samsung Pay, 4G LTE ve kablosuz şarj özelliği olacağı söylenirken, Samsung Knox tarafından güvenlik sağlanacak. Buna rağmen, iki anahtar özellik hakkında bilgimiz yok. Bunlar tabii ki batarya ve işlemci çipseti.

Galaxy S8 modelinde Qualcomm Snapdragon 835 veya Exynos 8895 çipset olacağı, bunun 3000mAh batarya ile destekleneceği söyleniyor. Telefon muhtemelen 29 Mart 2017 tarihinde resmen duyurulacak ve biz de daha çok bilgiye erişeceğiz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir