Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Renault Clio Connect Daha Akıllı

Renault Clio Connect Daha Akıllı

Gelişen bilim ve teknoloji dur durak bilmeden ve hız kesmeden ilerlerken bu ilerleyişten tüm sektörler nasibini alıyor. Bu sektörlerden biri de otomotiv sektörü. Araçlarda akıllı sistemler geleceğin arabalarını şekillendiriyor. Sürücüsüz araçlar, insansız hava araçları ve her geçen gün başka bir yenilik ile uyandığımız bu günlerde Renault da teknolojiyi arkadan izlemek niyetinde olmadığını gösterdi. Ürettiği otomobillerde genellikle sağlam-kaba çizgisinde istikrarlı ilerleyen Renault bu kez Clio Connect modeli ile elektronik ortamda sürücüye çeşitli güvenlik önlemleri sunuyor.

Renault Tam Güvenli Sağlamaya Kararlı

Renault Clio Connect model araba ile sürücünün tam güvenliğini sağlamak amacıyla akıllı telefon üzerinden çalışan ve geliştirilen bir sistem kullanacak. Bu sistemde neler var?

Renault Clio Connect model arabada teknolojik yenilikler

  • Sürücüler park ettikleri alanı akıllı telefonda görebilecekler.
  • Araç sürücünün 250 metre uzağına gittiğinde cep telefonuna bildirim geliyor.
  • Sürücü yolu boş bulup hız limitlerini aşarsa sistem tarafından uyarılıyor.
  • Araç çalışmaz durumda iken aracın çekilmesi ya da hareket ettirilmesi halinde sürücü uyarılıyor.

Tüm bu özellikler GPS özelliği ile uydu bağlantısı üzerinden hayata geçiriliyor. Renault Clio Connect model arabada bulunan bu özellikler sürücülerin işini hayli kolaylaştıracak. Özellikle park ederken GPS üzerinden hatasız park etme imkanına kavuşmak mümkün olacak. Hız limitinin aşılması durumunda sistem tarafından uyarılma da önemli bir özellik…

Bir önceki yazımız olan Dosyalarınızı Ücretsiz Bulutta Depolayın başlıklı makalemizde bulut depolama, Dropbox ve Google Dokümanlar hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Kaan Özkalem dedi ki:

    yeni aldığım araba.eskiden bol bol ceza yiyen bir adamdım. hızlı gitmeyi sevdiğimdende değil hani müzikle gaza geliyorum ondan. bu içindeki uygulama sayesinde beni sürekli uyarıyor ve artık hız limitlerini aşmıyorum. ayrıca yakıt tasarrufu konusunda da artıları çok fazla. bu clio aralarındaki en iyisi.

BİR YORUM YAZ