1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Pil Ömrü En Uzun Akıllı Telefonlar


1

Gelişen ve durmak bilmeyen dünyanın beraberinde teknolojide hiçbir şekilde hızını kesmeden gelişimine devam etmektedir. Artık insanlar cep telefonları ile şirket işlerini hallediyor, tüm Dünya hakkında haber sahibi oluyor,  Dünya’nın öteki ucundaki insanlara haberleşiyor hatta evini, evindeki elektrik, su ve doğalgaz kontrolünü sağlıyor.

Tüm bunlar insanların hayatlarını kolaylaştırdığı gibi aynı zamanda zorlaştırmaktadır. Her işini teknolojik aletlere bağlayan insanlar teknolojinin esiri olmaktadır. Kısacası teknoloji her zaman rahatlık demek değildir. Bazı zamanlar rahatlık sağladığı insanın yaşamını zora sokmaktadır.

Akıllı telefonların insan yaşamını kolaylaştırdığı inkâr edilemez. Ancak inkâr edilemeyecek bir diğer şeyde akıllı telefonların pil ömrünün az olması ve bunun neticesinde insanların zor durumda kalmasıdır.

İnsanlar şarj aletlerini çantalarından, arabalarından, işyerlerinden vb. yaşam alanlarından bir an olsun eksik etmemektedir. Oysa eskiden insanlar akşam telefonlarını şarj ederlerdi. Ve o şarj onlara 1 gün belki de 2 gün yeterli gelirdi.

Ancak ne serden ne yardan geçilir deyimi tamda bu durumu özetlemektedir. Cep telefon ömrünü uzatmak için eski telefon kullanmak mantıklı gelebilir. Ancak gelişen çağa uydurmak da doğanın kanunudur. Bundan dolayı en iyi çözüm akıllı telefonların pil ömrünü uzatacak yöntemler denemek yahut pil ömrü diğer akıllı telefonlara nispeten daha uzun olan akıllı telefonlar tercih etmektir.

pil-omru-en-uzun-olan-akilli-telefonlar

Şimdi sizlere hem yaşamınızı kolaylaştıracak hem de pil ömrü hususunda sizi zor durumda bırakmayacak olan akıllı cep telefonları tanıtmak istiyoruz.

LG Electronics G Pro Lite Dual

LG markasının bu modelinin pil ömrü diğer akıllı telefonlara oranla daha uzun ömürlüdür. Yaklaşık 9 saat 41 dakika dayanma gücü vardır. Bu süre içerisinde internette istediğiniz gibi sörf yapabilirsiniz.

Samsung Wave 3 S8600

Samsung markasının bu modeli yaklaşık olarak 9 saat 30 dakika boyunca size hayatınızda eşlik edebilir. Bu süre 3G VE Wifi bağınızın olduğu süre zarfındaki süredir. Bu süre içerisinde internette sörf yapabilir, maillerinize bakabilirsiniz.

LG Elektronics Optimus L3 ӀӀ

LG’ nin bu modeli de diğer model gibi sizin hayatınızı hem kolaylaştıracak hem de pil ömrü bakımından sizin kurtarıcınız olacaktır. İnternete bağlıyken şarj kaygısı çekmenize gerek yoktur. Yaklaşık olarak 9 saat 42 dakika dayanımı olmaktadır.

Huawei Ascend D1 Quad XL

Cep telefonu markalarında adına çokça rastlamadığımız pek de popüler olmayan Huawei markası hem akıllı telefon olma hemde pil ömrünün uzun olması bakımından ortaya iyi iş çıkarmıştır. Huawei  bu modelinde her iki konforu da birleştirmiştir. Yaklaşık olarak 9 saat 48 dakika boyunca dayanabilme özelliğine sahiptir.

Huawei Ascend 7300

Huawei markası bir diğer modelinde de olduğu gibi sizin yaşamınızı kolaylaştıran akıllı telefonun pil ömrünü uzatacak bir sistem oluşturmuştur. Böylelikle özgürce internet keyfini yaşayabilirsiniz. Yaklaşık olarak 9 saat 49 dakika dayanabilir.

Motorola Defy

Motorola’nın bu modeli ile yaklaşık olarak 9 saat 53 dakika boyunca akıllı telefonunuzla dilediğiniz gibi vakit geçirebilirsiniz.

Nokia Lumia 1520

Nokia Lumia modeli yaklaşık olarak 10 saat 11 dakika boyunca sizin yaşamınızda olabilir. Bu süre içerisinde dilediğiniz gibi işlerinizi halledebilir ve akıllı telefonunuzla vakit geçirebilirsiniz.

BlackBerry Z30

BlackBerry’in Z30 modeli diğer akıllı telefonlara oranla oldukça dayanıklıdır. Yaklaşık 10 saat 32 dakika boyunca dayanma özelliğine sahiptir.

Huawei Ascend W1

Huawei markasının bu modeli oldukça iyi bir pil ömrüne sahiptir. Yaklaşık olarak 10 saat 38 dakika boyunca dayanabilir.

BlackBerry Q10

BlackBerry’in bu modeli şuan günümüzde hem akıllı telefon hem de pil ömrü uzunluğu bakımından dünya da en iyi olan cep telefonudur. Yaklaşık olarak 13 saat boyunca size hayatınızda eşlik edebilir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. bende iphone 4 var internete girmeden 2 3 gün rahat gidiyo o yüzden gayet memnıunum diğer arkadasımda samsung var o yanında şarj aletiylen geziyo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir