Microsoft Windows 7 İçin Desteğini Çekti
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Microsoft Windows 7 İçin Desteğini Çekti

1

Beklenmeyen gelişmeler peşi sıra devam ediyor. Microsoft, Windows 7 desteği ile alakalı olarak çok ciddi bir açıklama yapıldı. Artık şirket bu işletim sistemine verdiği desteği resmi olarak çekti. Bu açıklama ile birlikte 7 işletim sistemini kullanan insanlarda çok büyük bir panik durumu oldu. Windows XP içind esteği 1 sene önce çeken ancak 7 için bu kadar erken davranmayı tercih eden Microsoft şirketinin ne yaptığını anlamak şu aşamada çok da mümkün değil gibi görünüyor.

Yapılan açıklamada Windows 7 kullanıcılarının yeniden işletim sistemlerini sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebilecekler. Ancak güncelleme ve sorunlar ile alakalı desteklerden yana bundan sonraki süreçte hızlı çözümler sunulmayacak. Bu da demek oluyor ki Windows 7 kullanıcıları artık yalnız başlarına bazı şeylerin üstesinden gelmek zorunda olacaklar. Bu gelişme, kullanıcıların ciddi anlamda canını sıkan gelişmelerden birisi olduğundan dolayı her ne olursa olsun yeniden olumsuz geri bildirim yağmuru dünyanın dört bir yanından Microsoft şirketini bekliyor olacak.

Windows 7
Windows 7

Normal şartlarda bildiğimiz gibi işletim sistemi ile alakalı sorunlarda genellikle ücretsiz olarak Microsoft şirketinden destek talep edebiliyorduk. Ancak artık durum değişti. Bundan sonraki destek süreci ile alakalı olarak ücret Microsoft şirketi ücretli olarak destek verecek. Kısacası artık sorunlarınızda İMDAT dediğiniz zaman İTFAİYE gelecek ve sizlerden para isteyecek. Bu da aslında çok yadırganası bir durum olarak dikkat çekiyor.

Windows XP işletim sisteminden desteğini çekme haberinde olduğu gibi yine insanların çok ciddi bir isyanı söz konusu olacaktır. Hal böyle olunca yeniden bu kararlarını erteleyebilme olasılıkları olduğunu da unutmamak lazım. Detayları sitemizden takip edebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Geçen yıl XP’den desteği çektikleri zamanı hatırladım da… O zaman da garibime gitmişti şimdi de. Ama artık tecrübe ede ede alışıyoruz böyle şeylere. Zaman ne kadar çabuk geçiyor. Dün XP, bugün 7, seneye 8… Yaşlanıyoruz ;)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir