E-Ticarette Sosyal Medya Reklamlarının Önemi
 1. Anasayfa
 2. E-Ticaret

E-Ticarette Sosyal Medya Reklamlarının Önemi

0

Artık hayatımızı internet yönetiyor ve e-ticaret sektörü bu anlamda o kadar hızlı bir büyüme aşaması içerisine girdi ki bu anlamda insanları teşvik etmesi de yeteri kadar normal hale geldi. Birkaç sene içerisine meydana gelen gelişmeler ve insanların sektöre karşı bakış açıları ile birlikte güven duygusu da gelişti. Artık internet üzerinden alışveriş rakamları her geçen gün artıyor. Dolayısı ile bu sektöre atılım yapan şirketlerinde rakamlarında çok ciddi bir yükseliş söz konusu oluyor diyebilme şansına da sahibiz.

E-Ticaret ve sosyal medya ilişkisi bu anlamda çok büyük önem kazanıyor. Nasıl bir önem kazanıyor? Bildiğiniz gibi artık insanlar Facebook, Twitter ya da bu gibi platformlar üzerinde fazlası ile zaman geçiriyorlar. Dolayısı ile bu platformlarda düzenlenen kampanya haberleri ve reklamları, kullanıcının ilgisini çok daha fazla çekebilme şansına sahip. Hal böyle olunca birkaç sene içerisinde daha farklı seçenekler ortaya çıkıyor diyebilmekteyiz. Bunun gibi Google reklamları da aslında doğrudan kitleye hitap edebilmek için olmazsa olmaz seçeneklerden birisi olarak dikkat çekiyor olacak.

E-Ticaret
E-Ticaret

Sosyal medya reklamlarını aktif bir şekilde kullanacaksınız ki insanlar web sitelerinizin sunduğu imkanlardan en iyi şekilde faydalanabilsin, bilgi sahibi olabilsin. Kısa bir zaman dilimi içerisinde meydana gelecek olan gelişmeler, aslında daha farklı reklam mecralarını beraberinde getirebilir. Ancak Hepsiburada.com, Gittigidiyor.com, N11.com, Sanalpazar.com, Trendyol.com ya da bu gibi web sitelerinin ülkemizin en büyük e-ticaret yatırımı olmasında ki esas nedenlerden birisi de arama motorlarına sürekli olarak verdikleri reklamlardır. Bu da büyük bir avantaj anlamına gelir.

Televizyon reklamları da aslında tanınmanız için yeterince iyi seçenekler sunar. N11.com şuan ülkemizin en başarılı ve en çok tercih edilen ticaret sistemlerinden birisi durumunda. Ancak Yasemin Allen ile birlikte yaptıkları reklam filmlerinin ardından kısa zaman içerisinde sektörün en büyük firmalarından birisi oldular. Bu da aslında önemli bir kanıt olarak göze çarpıyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir