Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

LG G6 ile Samsung Galaxy S8 Farklı Olacak

LG G6 ile Samsung Galaxy S8 Farklı Olacak

LG G6, 26 Şubat 2017 tarihinde ortaya çıkacak ve oldukça güçlü bir telefon olacak. Buna rağmen performans konusunda rekor kırmasını da beklemeyin. Çünkü sanılanın aksine LG G6 devrim yaratan bir telefon olmayacak ve hali hazırda var olan başarılı donanımları kullanacak.

Endüstri içinden kaynakların yaptığı doğrulamaya göre LG G6’da Android Nougat işletim sistemi yer alacak ve çipset olarak da Qualcomm Snapdragon 821 tercih edilecek. Geçtiğimiz Ekim ayında Google Pixel ve Google Pixel XL’de de bu çipset kullanılmıştı. Snapdragon 821 eski gibi gözükse de, yine de hızlı ve VR destekleyen bir işlemci.

Buna rağmen Snapdragon serisinin en iyi çipseti değil ve bu da LG G6’yı bekleyenlerde hayal kırıklığı yarattı. Bu ay firma Snapdragon 835’i duyurmuştu ve bu çipset, hem az güç tüketimi yapıyordu, hem daha hızlı şarj oluyordu ve hem de harika seviyede sanal gerçeklik grafikleri sunuyordu.

Bir yandan da Samsung var ve yeni Galaxy S8 modelinde Qualcomm 835 çipseti kullanacak. Bu da demek oluyor ki, iki modelin rekabetinde Samsung Galaxy S8 LG G6’ya göre öne çıkacak.

LG G6’nın avantajı ise Qualcomm Snapdragon 821 ile rahatlıkla çıkış yapabilecek ve Samsung Galaxy S8’in çıkış tarihini beklemesine de gerek kalmayacak. Aynı zamanda yeni donanımları kullanmanın optimizasyon açısından riskleri de var. Eski ve tutulan bir çipseti kullanarak, LG bu riski de ortadan kaldırmış olacak.

Bir önceki yazımız olan iPhone Rehberini PC'ye Taşıma başlıklı makalemizde Google Android, iPhone ve iPhone rehber taşıma hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ