Klima Seçerken Neye Dikkat Etmek Gerekir?
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Klima Seçerken Neye Dikkat Etmek Gerekir?

0

Klima Seçerken Neye Dikkat Etmek Gerekir

Havalar yavaş yavaş ısınmaya başlayacak ve yazın kapımızı çalmasına çok az kaldı. Bunun için insanlarda yavaş yavaş klima tercihlerini belirlemeye çalışıyorlar. Klimalar insanı yazın bunaltıcı sıcağından kurtaran önemli serinleticilerdir. İnsanın otururken yatarken konforunu artırmaya yardımcı olan bu cihazların insan üzerinde ferahlatıcı bir etkisi vardır. İster evinizde ister ofisinizde klima olsun ya da olmasın değiştirmek ya da yenisini almak isteyebilirsiniz. Bunun içinde dikkatli hareket etmeniz ve klima seçerken daha bilinçli bir şekilde davranmanız gerekiyor.

Servis ağı

Klima öncesinde ve sonrasında önem isteyen bir konudur. Yani klimanızı aldıktan sonra da gerek ömrünün gerekse kullanımının sağlıklı bir şekilde olması gerekir bunun içinde klima markanızı çok iyi tercih etmelisiniz. Örneğin bir arıza ile karşılaştığınız zaman acil müdehale edebilecek bir servisinin olması önemlidir. bunun için mutlaka servis ağının bol olmasına dikkat etmelisiniz.

İyi bir klima almak istiyorsanız önemli nokta yetkili servis olmasıdır. Özellikle de bakım konusunda size sıkıntı yaratmayacak olan bir marka tercih etmelisiniz. Bu sayede yazın bunaltıcı sıcağını en doğru şekilde atlatabilirsiniz.

Klima Seçerken Neye Dikkat Etmek Gerekir1
Klima seçerken neye dikkat etmek gerekir?

Klima Seçerken

Klima seçerken aldığınız klimanın amacına yönelik kullanılabilir olmasını sağlamalısınız. Örneğin klima mekanın soğutma kapasitesini karşılayabilmeli. Ya da olması gerektiğinden fazla soğutmamalı. Eğer aldığınız klima ortamdan daha büyük ise o zaman olması gerekenin de üzerinde bir soğutma sağlarsınız bu da sıcaktan korunmak isterken daha büyük bir sıkıntı yaşamanıza neden olur. klima odadan daha büyük olduğunda daha fazla soğutma meydana geleceğinden dolayı kompresörün  sık açılıp kapanmasına neden olacak dolayısıyla daha fazla enerji harcayacaksınız. Küçük mekanlar için önerebileceğimiz model ise split tipi klimalardır.

Klima denildiği zaman enerji tasarrufu ön plandadır. Yani soğutmak amacıyla kullandığınız klimanın da cebinize düşman olmaması gerekiyor.

En iyi soğutma tipi klima inverter sistem olanlardır. Bu klimalar hem ısıtma hem de soğutma amacıyla kullanılabilirler.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir