JavaScript Öğrenmek İçin 4 İpucu
 1. Anasayfa
 2. Javascript Dersleri

JavaScript Öğrenmek İçin 4 İpucu

0

JavaScript nasıl öğrenilir diye kendinize soruyorsunuz fakat nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz. Bu dinamik programlama dili, özellikle farklı dillerden gelenler için bazen oldukça karmaşık olabiliyor.

Yine de hiçbir şey JavaScript öğrenmeye engel değil ve bu yazıda işinizi kolaylaştıracak 4 adımdan bahsedeceğiz.

1. Geleceğin bugününüzü engellemesine izin vermeyin!

JavaScript öğrenmeye başlayan pek çok kişi hangi frameworkleri kullanacağını soruyor ve dürüst olalım, bu konuda seçenek çok. Ama eğer JavaScript’te temeli öğrenmediyseniz, yanlış soruyu soruyorsunuz demek. Bütün zamanınızı framework aramakla geçirirseniz, dili öğrenmekten geri kalırsınız.

JavaScript’e, önce HTML ve CSS öğrendikten sonra geçeceksiniz. Ardından JavaScript öğrenip, jQuery’e geçecek, Wordpress bilginizi geliştirip son olarak framework aramaya koyulacaksınız.

2. Kendinize çok güvenmeyin

Bir konsepti hızlıca anlamak JavaScript ilerleyişinizde size zarar verebilir. Sıradaki adımlara hızlıca geçmeyin öğrendiğiniz şeyleri tamamen kavradığınıza emin olun.

Adım adım ilerleyin ve tek seferde, tek çalışmaya odaklanın.

3. Yavaş düşünürseniz, daha hızlı öğrenirsiniz

Asla acele etmeyin, JavaScript üzerinde çalışırken yavaş yavaş ilerlemeniz ve acele kararlar vermemeniz gerekiyor. Bunu uygularsanız, hata yapmayacak ve hızlı öğreneceksiniz.

4. Doğru yaklaşım önemli

Birçok insan JavaScript öğrenmeyi sıkıcı ve tekrar edici buluyor, dolayısıyla kısayollar arıyorlar. Eğer JavaScript öğrenirken kısayol ararsanız, muhtemelen işinizi daha da uzatacaksınız.

JavaScript’te yeni bir şey öğrendiğinizde, ona yeni bir oyuncak, yeni bir araba veya ayakkabı gibi yaklaşın. Çalışıyormuş gibi bakmayın, onunla oynuyormuş gibi bakın. Yeni yeteneklerinizle havalı şeyler yaratın, kendinizi şaşırtın.

Sonuç olarak, JavaScript öğrenirken ileride ne olacağına dair endişelenmeyin. Devamlı pratik yapın ve adımlarınızı muhakkak yavaş atın, asla acele etmeyin!

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir