iOS 9.0.2 İşletim Sistemi, iPhone ile iPad’lerde Neleri Değiştirdi?
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji

iOS 9.0.2 İşletim Sistemi, iPhone ile iPad’lerde Neleri Değiştirdi?

1

iPhone modelindeki telefonlarda görülmekte olan kilit ekranında bulunan açık, Apple şirketi tarafından yayımlanmış bulunan iOS 9.0.2 güncellemesi ile birlikte kapatıldı. Belirli aralıklar ile ürünlerini güncellemekte olan ve de onları eskiye oran ile daha güvenli hale getirmekte olan Apple şirketi, nitekim iOS 9.0.2 sürümü ile bu durumu bir defa daha gerçekleştirmiş oldu. iPhone modellerinde görülmekte olan kilit ekranı ile ilgili açığı, telefon kilitli bir durumda olsa bile bilgilere erişmek için olanak tanıyordu. Ancak en son sürüme yükseltilmiş olan iPhone modellerinde ise bu açık artık hiç bir şekilde söz konusu bile değil. Hatanın köküne bakmış olduğumuzda aslında dokunma işleminin de öne çıkmış olduğunu net olarak söyleyebiliriz.

Zira telefon kilitli iken yapılmış olan bir dizi dokunma işlemi, fotoğraflara ve de bunun gibi öteki bilgilere erişmeye kesin bir şekilde izin vermekte. Bunun sonucunda ise iPhone modelindeki telefona koyulan şifre güvenliği herhangi bir şekilde önem taşımaz duruma geliyordu. Söz konusu bu hatanın giderilmesinin dışında cihazı iyileştirmekte olan ve de problemleri ortadan kaldırmayı başaran iOS 9.0.2’un daha farklı bir versiyonunun ne zaman çıkacağı ise henüz belli değil. Yeni ortaya çıkan gelişmeler için bizi sürekli olarak takip etmeye devam edin. Sizce şu an üretilmekte olan akıllı telefonlar ne kadar güvenliler?

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. 13 Ekim 2015

  Benim hayatımda birçok şey geliştirdi diyebilirim hem telefonda 1,1gb yer açıldı 16 gb iphone kullananlar için çok iyi gerçekten fazladan alanım oldu ve bu durum beni oldukça sevindirdi. Cihazım daha seri çalışıyor ama ipadımdada 2 uygulamayı aynı anda kullanmak gerçekten hoş ve güzel bu gün otobüsde yanımda oturan cocuk şok oldu appleye geldimi bu özellik dedi gözleri fıldır fıldır döndü :D

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir