HP Sprout 3D Teknolojili Akıllı Bilgisayar
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji

HP Sprout 3D Teknolojili Akıllı Bilgisayar

1

Teknoloji aldı başını gidiyor desek yeridir ve HP Sprout isimli yeni nesil akıllı bilgisayar ile birlikte evdeki bilgisayarlarınızı çöpe atmak isteyeceksiniz. Bilgisayar teknolojilerinin unutulduğu ve artık mobil teknolojilerin ön plana çıkmaya başladığı günümüzde gündemi değiştirecek yepyeni ve gelişmiş bir ürün ortaya çıkarıldı. Dünyada ki en büyük bilgisayar üreticilerinden birisi olarak tanıdığımız HP markası, algıları değiştirecek yeni nesil bir ürün ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Cihazda yok yok ve ben özelliklerini incelemeye başladığımda evdeki bilgisayarımı gidip en kalitelisinden bir çöplüğe atmayı düşündüm.

HP Sprout, kendi içerisinde diğer bilgisayar markalarına nazaran atıf olarak geliştirilmiş gibi ancak akıllı bilgisayar diye anacağımız yeni nesil teknolojilerin de belki öncüsü olacak bir ürün. Son birkaç sene içerisinde bu tarz bilgisayar modeli yenilikleri ortaya çıkmıyordu. Apple markasının geliştirmiş olduğu kaliteli ürünlerden ziyade geleceğe yönelik olarak böyle bir projenin geliştirilmiş olacağını da kimse tahmin etmiyordu ancak HP firması piyasayı alt üst edecek yeni nesil bir cihaz ile tekrardan karşımıza çıktı.

HP Sprout
HP Sprout

HP Sprout akıllı bilgisayar, kendi segmenti içerisinde tek duruma geldi ve kısa zaman içerisinde resmi olarak satışa çıkacak. Satışa çıkarılacağı rakamın 2,000$ olacağı açıklandı. Bu fiyat sadece Amerika için geçerli. Ülkemizde KDV, ÖTV vs. eklendiği zaman fiyatını artık sizler hayal edin. Cihazın fiyatının neden bu kadar yüksek olduğunu merak ettiğiniz değil mi? Edilmeyecek gibi değil çünkü kendi segmentini bile şaşırtan yeni nesil bir bilgisayar teknolojisi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliyorum.

HP Sprout Akıllı Bilgisayar Özellikleri

Bildiğiniz tüm bilgisayar sistemlerini unutun ve HP Sprout ile yeni nesil bir teknoloji ile tanışın. Cihazda şuan kullanmakta olduğunuz klavye mantığı artık tarih oldu. 3D klavye sistemi ile birlikte dokunmatik deneyimini her an yaşama imkanına sahip olacaksınız. Cihaz, tamamen 3D teknolojilerini bünyesinde barındıran bir çeşit canavar olarak geliştirildi. HP Sprout özellikleri ile birlikte herkesi büyülemeye devam edecek. Şimdi yüzeysel olarak bazı özelliklerini inceleyelim;

 1. Dahili 3D Tarayıcı
 2. Dahili 3D Projeksiyon
 3. 3D Dokunmatik Klavye Teknolojisi
 4. 3D Kamera ve Derinlik Sensörü
 5. 20 inç Ekran
 6. All in One PC
 7. Grafik Tableti Özelliği

gibi seçenekler sunarak aslında yeni nesil teknolojilerin ne duruma geçtiğini bize en iyi kanıtlayan bilgisayarlardan birisi olacak gibi görünüyor. Donanım özellikleri yakın bir zaman içerisinde sitemizde olacak.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. 9 Aralık 2014

  Aman yarabbi herkes 3D teknolojisine ayak uydurdu biz hala Recep İvedik izleyip bu haberlere hayıflanıyoruz. Mükemmelmiş gerçekten

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir