Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Hangi Oyun Konsolu Alınmalı?

Hangi Oyun Konsolu Alınmalı?

Bugünkü oyun konsoluna bakmadan önce geriye doğru bir bakalım. Oyun konsolları ilk kez 2005 yılında Xbox 360 ile birlikte hayatımız girdi. İlk satılın ardında defalarca güncellemeler ve gelişmeler yaşanmaya başladı. Konsollarda fiyat düşmedi ancak eskiye göre buradaki rekabet biraz daha yavaşladı çünkü piyasa da gerçek anlamda bu işi yapabilen üç marka kaldı.

Oyun konsolu satın almak isteyenlerin de yeniden araştırmaya başladıkları konu hangi oyun konsolunu almalıyım oldu. Peki, oyun konsolunda hangisi daha iyi hangisini almak gerekiyor. Bu sorunun aslında net bir yanıtı yok yukarıda belirttiğimiz üç konsoldan bir tanesini alabilirsiniz. Şu anda oyun konsollarında en iyisi şudur diyebileceğimiz bir marka yok. Bu bir anlamda sizin beklentilerinizle alakalı bir durum.

Peki, hangi konsolla neler yapabilirsiniz?

Nintendo Wii

Nintendo Wii oyununu en iyiler rasında gösteremezsek de içinde güzel oyunlar var. Oyun severlerin en beğendiği konsollar arasında yer alıyor. Konsolda bağımlılık yapan oyunlara baktığmızda parti oyunlarını görebiliyoruz. Nintendo konsolunun kendi ürettiği oyun çok az bu nedenle de piyasa da çok fazla tutunabildiğini söyleyemeyiz. Kimin için daha uygun olduğunu sorarsanız oyun dünyasına yeni başlayanlar diyebilirim.

Xbox 360

Xbox bugün piyasa da en çok satan oyunlar arasında olduğu biliniyor. Konsol Playstation’dan önce çıktı. Çıktığı dönemde fiyatı çok uygundu şimdi ise onun çok daha üzerinde. Oyun en sağlam çevrimiçine sahip sistem.

PlayStation

İlk kez kasım ayında piyasaya girmiş ve çok hızlı bir şekilde gelişmeye başlamıştı. Üretildikten 3 yıl sonra ise dünya da en çok satılanlar arasındaki yerini almıştı. Bir ara fiyatı uygun hale gelmiş olsa da Xbox Live gibi, Playstation Network de çok fazla film, dizi, tanıtım ve indirilebilir oyun sunuyor.

Bir önceki yazımız olan Araç İçi Kameralar ve Fiyatları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ