Google Pixel XL Yok Satıyor!
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Google Pixel XL Yok Satıyor!

1

4 Ekim tarihinde gerçekleştirilen tanıtımlar ile birlikte Google, Pixel adını verdiği yeni telefon serisini piyasaya resmen sundu. Gelen son bilgilerde ise telefona ilginin oldukça fazla olduğu belirtildi.

Google telefon macerasına Nexus adı verilen cihazlar ile başlarken bugüne kadar aynı seriye devam etmiş ve herhangi bir değişiklik yapmayı da uygun görmemişti. Üstelik orta özelliklerdeki telefonlarıyla yüksek kullanıcı sayısına ulaşmayı da başaramayan Google, mobil sektörde var olmasını bir prensip olarak görüyordu.

Çok Konuşulmuştu!

Teknoloji dünyasında yapılan tartışmaların büyük bir bölümünde Google’ın piyasaya sunduğu telefonlarda neden düşük özellikleri tercih ettiği yer alıyordu. Yaşanan tüm bu gelişmelerin ardından ise Google büyük bir hamle gerçekleştirdi. 4 Ekim tarihinde yapılan tanıtımda Nexus serisinin sonlandırıldığı ve artık Google tarafından Pixel adı verilen yeni telefon serisinin üretileceği açıklandı. Açıklama mobil sektörde ciddi bir hareketlilik getirirken aynı zamanda kolunda çok daha fazla ilgi görmesini sağladı.

4 Ekim Dönüm Noktası Olabilir

4 Ekim’de yapılan tanıtımlarda Google Pixel ve Google Pixel XL adı verilen iki yeni modelin tanıtımı gerçekleştirilirken, bu yeni 2 model için tanıtım sonrasında ön siparişler de alınmaya başlandı. Şu anda sadece kısıtlı bölgelerde ön sipariş imkanının sunulduğu ifade edilirken, Google Pixel XL modeli için yoğun bir talep olduğu, stokların şu anda tükendiği bilgisi de ulaştı. Kullanıcıların oldukça fazla ilgi göstermesi kısıtlı stokların kısa süre içerisinde tükenmesine neden olurken modelin bu kadar ilgi görmesi Google’ı da en çok sevindiren gelişmelerden birisi oldu.

Yüksek Satış Rakamlarına Ulaşabilir

Google, Pixel XL modeliyle piyasada yüksek satış rakamlarına ulaşabileceğini şimdiden gösterdi. Google konu ile ilgili yaptığı resmi açıklamada kısa süre içerisinde stok sorunlarının çözüleceğini duyurarak kullanıcılara önemli bir müjde verdi. Bu açıdan önümüzdeki günlerde yapılacak yenileme işlemleri ile birlikte stokların yeniden artırılacak olması, kullanıcıların yeni telefon modelleri için ön sipariş vermesini sağlayacak. Şu anda Türkiye’de herhangi bir satış ya da ön sipariş dönemi söz konusu olmayan telefon modeli için ilerleyen dönemlerde herhangi bir gelişmenin olması beklenmiyor. Başlangıçta çok kısıtlı bölgede satılacak olan cihaz önümüzdeki dönemlerden itibaren Türkiye’ye farklı üreticiler sayesinde giriş yapabilir.

Google Dengeleri Değiştirecek

Yaşanan bütün gelişmeler yeni cihazların piyasaya sunulmasına çok az bir süre kala Google’ın mobil alandaki pek çok dengeyi değiştireceği yönünde yorumlandı. Öyle ki Google mobil sektöre bu şekilde giriş yaparak dengeleri değiştirmesi halinde gelirlerini de arttırma imkanı elde edebilir. Bu açıdan Google tarafından yapılacak satışlar mobil sektörün bundan sonraki süreç içerisindeki sıralamasını ve markaların farklı seçimler yapmasını da etkileyebilecek durumda. Google tarafından yapılan etkinlikte Google Pixel için büyük bir koz oynadığı görülürken, bu kozun ne kadar etkili olacağı önümüzdeki dönemlerde görülecek.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. 1 Aralık 2016

  Google pixel ile öok büyük fark atacakmış gibi duruyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir