1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Google Pixel Testlerde Terlemedi!


0

Google, 4 Ekim tarihinde piyasaya sunduğu telefonları ile hala konuşmaya devam ederken cihazlar için yapılan testler de paylaşıldı.

Google Pixel ve Google Pixel XL modelleriyle piyasaya giriş yapan Google, yeni telefon modelleri ile oldukça iddialı bir şekilde satışa çıkarken telefon için yapılan son testlerde telefonun ne kadar dayanıklı olduğunu gözler önüne serildi. Öyle ki tanıtım sonrasında en çok merak edilen cihazlar için yapılacak dayanıklılık ve su testleri olmuştu. Yapılan testlerde cihazın yüksek bir performans sergilemesi ise piyasadaki pek çok modele göre daha dayanıklı bir ürünün hazırlandığını gösterdi.

Google Pixel Testlerde Terlemedi

Sıra Dayanıklılık Testinde

Google Pixel modelleri için yapılan dayanıklılık testinde cihazın bükülme, çizilme ve düşme gibi durumlara karşı nasıl bir dayanıklılık göstereceği test edildi. Yapılan testler için özel olarak çekimler de gerçekleştirilirken cihazın çok sert düşüşlerde dahi iyi bir dayanıklılık göstermesi ve çizilme dayanıklılığın oldukça üst seviyelerde olması telefon sahiplerinin daha kolay bir telefon kullanımı sağlayacağını gösterdi.

Suda Beklenmeyen Performans

Telefon için yapılan testlerde en dikkat çeken nokta ise su testinde oldu. Google tarafından yapılan açıklamalarda cihazların su dayanıklılığı konusunda çok iyi olmadığı ve bu nedenle kullanıcıların dikkat etmesi gerektiği belirtilmişti. Fakat cihaz gerçekleştirilen testte 30 dakika boyunca su altında kalmayı başarırken sorunsuz bir şekilde kullanımının devam edilmesi cihazların söylendiğinde çok da iyi bir su dayanıklılığı olduğunu gösterdi.

Yapılan bu testler Google Pixel modelleri için piyasadaki ilgiyi çok daha arttırırken bundan sonraki süreç içerisinde özellikle daha fazla ülkede satışa çıkan telefonların çok daha fazla kişi tarafından satın alınması bekleniyor.

Google Pixel Göz Kamaştırıyor!

Google Pixel modellerinin sağladığı bu başarı aynı zamanda telefonların özellikleri düşünüldüğünde çok daha cazip bir seçenek yaratıyor. Telefonda kullanılan işletim sistemi Android Nougat 7.1 versiyonu olarak olurken kullanıcılar bugüne kadar ilk defa piyasaya sunulan en yeni işletim sistemini yeni telefonlarda deneyecek. Google, Android Nougat 7.0 versiyonunu yeni sunulmuş olmasına karşın çıkaracağı telefonlar için özel olarak yeni bir versiyonu daha duyurdu. Üstelik yeni versiyonda pek çok özellik geliştirildiğinden dolayı kullanıcılar için oldukça özel ve önemli bir işletim sistemi de yaratıldı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir