Galaxy Note 5 Pil Ömrünü Uzatın
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Galaxy Note 5 Pil Ömrünü Uzatın

2

Samsung Galaxy Note 5 Pil ömrünü uzatmak için yeni bir yol var. Samsung Galaxy Note 5 telefonun gerek donanımı gerekse yazılımı üst düzeyinde üstünde… Fakat pil sorununu bir türlü aşmak istemeyen dev firmalar şarj adaptörlerinin ve bataryaların kapladığı pazar payından mahrum olmak istemiyor.  İsterlerse pili hiç bitmeyecek akıllı telefonlar üretebilirler. Ya da sadece güneş enerjisinden kendi kendini depolayan pil düzeneğini geliştirmek için çok da pahalı AR-GE çalışmalarına gerek yok. Ne var ki Küçük yardımcı önlemlerle batarya ömrünü uzatmayı daha uygun buluyorlar.

Samsung Galaxy Note 5 kullanıcıları için can sıkıcı olan pil ömrünün kısa olması artık yeni güncellemelerle biraz daha az can sıkıcı olacak.

Samsung Galaxy Note 5 pil ömrünü uzatmak için ne yapmak gerekir

Tartışmasız olarak piyasalardaki en iyi ürün olma özelliğini elinde bulunduran Samsung Galaxy Note 5 pil ömrünü uzatmak için yeni bir güncelleme yayınlıyor.

Güncelleme tam 144 megabayt büyüklüğünde olacak. Bu nedenle Wi-fi bağlantısına sahip olmanız gerekiyor. Cihaz ayarlarından yazılım güncellemeleri sekmesine gelerek tam dolu şarj ve hızlı Wi-Fi bağlantı ile güncellemeyi indirerek başlatabilirsiniz. Birkaç dakika içinde güncelleme internet hızınıza bağlı olarak inecek ve güncellemeyi kurmanız istenecek. Kabul ederek güncellemeyi başlatın. Bu uygulama ile pil ömründen yüzde 5 ile yüzde 10 oranında tasarruf edilmesi bekleniyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. 2 Kasım 2015

  Hiç sanmıyorum güncelleme geldikce busefer de güncellemeler yuzunden pil ömru azalıyor

 2. 2 Kasım 2015

  Daha önce bir çok yöntem denedim ama bir türlü olmadı yinede çabuk bitiyor. Samsung Galaxy Note 5 için inşallah bu defa işe yarar. Deneyeceğim. Sağolun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir