En İyi Dosya Kurtarma Programları
 1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Programları

En İyi Dosya Kurtarma Programları

0

Virüslerden veya donanımsal problemlerden ötürü, bir şekilde bilgisayarlar üzerindeki önemli dosyaları kaybetmek son derece olası. Bu durumlarda insanlar kara kara düşünürken, internet üzerinden kolayca indirebileceğiniz çeşitli dosya kurtarma uygulamaları da mevcut.

Recuva
Recuva, işleri olabildiğince kolay ve stressiz şekilde halleden bir kurtarma programı. Basit bir arayüzü var ve tek yapmanız gereken programı açtığınızda kurtarmak istediğiniz dosyayı seçip başarıyla arama yapmak.

Aynı zamanda sabit diskiniz üzerinde belli alanları da arayabiliyor, hızlı veya derin tarama yapabiliyorsunuz. Bu biraz zaman alsa da, ortaya etkili sonuçlar koyuyor.

DMDE Free Edition
Bir diğer alternatif program da DMDE oluyor. Ücretsiz bir sürümü de olan DMDE Free Edition, geniş aralıktaki dosyaları sabit diskinizde kurtarmaya yarıyor. Her ne kadar kullanımı o kada basit olmasa da, oldukça etkili olduğunu söylememiz gerek.

Programı kullanırken bir diskinizi seçiyorsunuz ve ardından tarayıcıdan kurtarmak istediğiniz dosyaları seçiyorsunuz. Buna rağmen ücretsiz sürümünde bazı kısıtlamalar mevcut. Eğer Express veya Standart sürüme yükseltme yaparsanız, işler daha da kolaylaşıyor.

PhotoRec
Adından da anlaşılacağı gibi PhotoRec daha çok medya formatındaki dosyaları kurtarmak için kullanılıyor. Aynı zamanda 200’ün üstünde dosya formatını destekliyor ve kayıp dosyaları yeniden düzenleyebiliyor.

PhotoRec’in tek sorunu ise biraz karmaşık olan arayüzü. Yine de ilk başta zor gelse de, kullanmaya başladıkça alışmanız çok fazla zaman almayacaktır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir