1. Anasayfa
 2. Teknoloji

En iyi 10 Minecraft Oyun Alternatifi


2

Minecraft, son zamanlarda sıklıkla oynana bir blok oyunudur. Lego oyunundan esinlenerek üretilmiştir. Minecraft, bloklarla farklı tasarımlar yapmanızı sağlar. Kendi hayal dünyanıza göre, dilediğiniz gibi her şeyi inşa edebilmenize imkân sağlar. Oyunun klasik sürümü, çok fazla yenilik sağlamaz. Fakat ücretli olan tam sürümünü indirmeniz halinde, farklı dünyalara yolculuk edebilme imkânına sahip olabilirsiniz. Tabi ki Minecraft’ın hem ücretli olması, hem de son zamanlarda şiddet içerdiği ve kadına şiddeti özendirdiği gerekçesiyle şikâyet almakta olduğundan kullanıcıları yeni oyun alternatiflerine yönelme gereği duymuştur. Sizler için oynayabileceğiniz, ücretsiz, Minecraft oyununa alternatif olarak tercih edebileceğiniz oyunları bir araya topladık.

minecraft oyun altefnatifleri

Size Sunabileceğimiz En İyi 10 Minecraft Oyun Alternatifleri:

1-Survivalcraft: Minecraft’a alternatif olarak önerebileceğimiz bu oyun, aslında konsept ve içerik olarak Minecraft’la hemen hemen aynı özelliklere sahiptir. Silah üretebilir, eşyaları kırabilir, bloklarla 3 boyutlu bir dünya inşa edebilirsiniz. Oyunda yağmur, kar gibi özel efektleri bulabilirsiniz. Oyuncuları tarafından, sıklıkla oynanan oyunu oynamanız halinde çok memnun kalacağınızı garanti ediyoruz.

2-Block Story:  3 boyutlu bir maden oyunudur. Adında belirtildiği gibi Minecraft tarzında bir blok oyunudur. Hayvanlar avlayabilir, yeni yapılar ve binalar inşa edebilirsiniz. Kendi tarzınızda silah ve oyun aletleri yaratabilirsiniz.

3-Delver:  Bu oyunda belli bir görev var ve siz o görevi yerine getirmek için uğraşacaksınız. Çeşitli canavar yaratıklarla savaşacaksınız. Oyunda çok dikkatli olmalısınız, yanmanız halinde oyuna kaldığınız yerden devam edemiyorsunuz.

4-Minebuilder: Android cihazlarınızda küçük bir fiyata satın alıp oynayabilirsiniz. Bu oyunu çok oyunculu olarak da oynayabilirsiniz.

5-Worldcraft: Oynamak istediğiniz dünyayı seçip, oyuna başlayabilirsiniz. Bloklarla, ev, saray yapabilirsiniz. Cihazınızda kolaylıkla oynayabileceğiniz bu oyunu, ücretsiz olarak indirme şansına sahipsiniz. 4 farklı modunu bulabileceğiniz bu oyunun, dilediğiniz modunda kendinize ait bir hayali dünya oluşturabilirsiniz.

6-Minetest: Minecraft’ alternatif olarak, ücretsiz oynayabileceğiniz bir oyundur. Kendine ait bir grafik tarzı bulunan oyun, Minecraft benzeri blok oyunudur.

7-The Blockheads: Bu oyunda kendinize ait çok geniş bir dünya kurabilirsiniz. Kahramanınızı besleyip, doyurabilir, uyutup ona bakabilirsiniz. Büyük saraylar ve yiyecekler yaratabilirsiniz. 2d olarak yaratılmış bu oyunu, android cihazınıza ücretsiz olarak indirme şansına sahipsiniz.

8-Blockworld Lite: Gelişmiş grafiklere sahip oyunda, yapay canavarlarla savaşacaksınız. Klavye desteği bulunan oyunda, bloklarla kendinize kuracağınız dünyanın içine girecek, adeta oyunla bütünleşeceksiniz.

9-Freecraft: Ücretsiz olarak oynayabileceğiniz bu oyunda, bloklardan bir dünya kurabilirsiniz. Dilediğiniz yapıyı inşa edebilir, dilediğinizi de yıkabilirsiniz. Dilerseniz gece oyununda, karşınıza çıkan yaratıklarla savaşabilirsiniz. Kendine ait grafikleri bulunan bu oyunda, 3 boyutlu olarak dilediğiniz dünyayı kurabilirsiniz.

10- İlands: Bu oyunda da tıpkı diğer oyunlar gibi, Minecraft benzeri bir blok oyunuyla karşı karşıya kalacaksınız. Oyunda binalar inşa etmek için farklı materyaller kullanabilirsiniz. Canavarlarla savaşıp, kendi dünyanızda yaşayabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. Hiç bir oyun ilk ki kadar zevk vermiyor. Counter üzerine neler çıktı ama hala insanlar onu oynuyor aynı minecraft gibi…

 2. burdaki oyunlar gerçekten süper ötesi 10 oyunda birbirinde güzel teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir