Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Düşük Bütçeyle Facebook Reklamları Etkili Olur mu?

Düşük Bütçeyle Facebook Reklamları Etkili Olur mu?

 

Facebook herkesin kendisini takip etmekte zorunlu hissettiği bir uygulama ve bugün ülkemizde en popüler sosyal medya araçlarının başında geliyor. Yediden yetmişe herkesin kullandığı bu uygulamanın aynı zamanda ciddi bir pazarlama aracı olduğunu da söyleyebiliriz. Çünkü Facebook üzerinden sunduğunuz içerikler ve bunların karşılık geldiği oran çok yüksek. Facebook’a verdiğiniz bir reklam sayesinde hedef kitlenize içerik ve ürünlerinizi çok kolay bir şekilde sunabiliyorsunuz. Burada yanlış bir yanılgı var çünkü reklam verebilmek için illa büyük bir bütçe ayrılması gerektiği düşünülüyor.

Facebook Reklamları

Facebook kullanıcılarına reklam sunumlarında birden fazla tercih sunuyor. Fakat bu yazıda ele alacağımız konu blog sahiplerinin tercih edeceği iki tane reklam yöntemi var bunlardan bahsetmek istiyorum.

Sayfa Tanıtımı Yapma Yöntemi

Sayfa tanıtımı reklam biçimindeki amacınız açtığınız sayfanızın reklamını yaparak beğeni sayısını artırmanız. Burada satın almış olduğunuz kişi sayısı kadar para ödüyorsunuz. Ancak burada reklam metinlerine de link yerleştirilemediği için sıkıntılı olabilir.

Gönderi Öne Çıkarma Yöntemi

Gönderiyi öne çıkarma yönteminde birden fazla etkileşim alıyorsunuz. Amacınız sayfa da yaptığınız bir paylaşımın öne çıkarılmasını sağlayarak daha fazla insanın erişebilmesini sağlamaktır. Bu sayede hem gönderi beğenmesi kazanıyorsunuz hem de sitenize ziyaretçi sağlıyorsunuz. Eğer ki gönderi öne çıkarma yöntemini kullanırsanız sayfa beğenisi de alabilirsiniz.

Facebook’ta reklam vermeden önce bilmeniz gerekenler

Reklamlarınızı vermeden önce yapmanız gereken bir takım işlemler var. Bunları yaptığınız da hedef kitlenizde daha çok kişiye erişebilirsiniz.

  • Hedeflediğiniz kitlenizi belirlemeniz gerekiyor.
  • Rakiplerinizin sayfalarına göz atın
  • Görsellerinizi özgün ve içeriğe göre hazırlayın
  • İnsanları etkileyecek kısa açıklamalar yapın

Bir önceki yazımız olan Sosyal Medyanın Ticarette Etkisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ