Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Associated Press 120 Senelik ve Tam 1 Milyon Dakikayı Aşan Arşivini Youtube Sitesine Yüklüyor

Associated Press 120 Senelik ve Tam 1 Milyon Dakikayı Aşan Arşivini Youtube Sitesine Yüklüyor

Associated Press’i artık çoğu kişi bilmektedir. Fakat bilmeyenler için belirtmek gerekirse dünyanın en eski ve en yaygın ayrıca en sağlam basın merkezi olarak bilinmektedir. 120 senelik arşivi bulunmakta olan AP, bu sebepten dolayı son yüzyılın en ciddi basım kurumu olarak nitelenmektedir. Savaş zamanlarına dahi ait olan birçok arşivi bulunan AP, şimdi bu efsane arşivini insanlar ile paylaşıyor.

British Movietone İle Ortak Hareket Ediyor!

British Movietone ile beraberinde ortak bir şekilde hareket edecek olan Ap, 120 seneyi aşmakta olan video arşivinin tamamını Youtube kanalına yükleyecek. 1895’ten itibaren haber olarak bilinen bütün görüntüleri Youtube yüklenmesi ise son derece uzun sürecek. Bunun sebebi tam olarak 1 milyon dakikayı aşmakta olan bir görüntü zamanı demek oluyor. Bu da tam olarak 1 milyon dakika şeklinde düşünülürse 1 sene 329 gün 9 saat gibi bir video uzunluğu oluyor. Tam anlamı ile bütün arşiv parça halinde yüklenerek AP’nin Youtube hesabında toplam olarak 2 seneye yakın bir video arşivi bulunacak.

Associated Press

Belgesel Yapımcıları Kaynak Bulmalı!

Associated Press ve British Movietone’un bu olayı yapmaktaki amacı ise tam olarak bütün insanların bu verilere ulaşabilmesi gibi bir olay değil. Tam anlamı ile duygusal olarak niteleniyor. Bunun sebebi AP, belgesel yapımcılarının kaynak bulmaları gerekiyor gibi bir düşünce ile yükleme işlemi gerçekleştirilecek.

Bir önceki yazımız olan Android’deki Yeni Tehlike 950 Milyon Akıllı Telefonu Etkilemekte! başlıklı makalemizde android, Android açığı neler yapabiliyor ve Android koruması için hızlı virüs programları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ali Özel dedi ki:

    Buradan Googleye selamlarımı iletiyorum bakalım arşiv yüklenirken Google Sunucularının durumu ne olucak iyi derecede sıkıştıracağı kesin birde bu arşivi merak edip kurcalamak isteyenleri hesaba katar isek geçmiş olsun Larry Page 😀

BİR YORUM YAZ