1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Associated Press 120 Senelik ve Tam 1 Milyon Dakikayı Aşan Arşivini Youtube Sitesine Yüklüyor


1

Associated Press’i artık çoğu kişi bilmektedir. Fakat bilmeyenler için belirtmek gerekirse dünyanın en eski ve en yaygın ayrıca en sağlam basın merkezi olarak bilinmektedir. 120 senelik arşivi bulunmakta olan AP, bu sebepten dolayı son yüzyılın en ciddi basım kurumu olarak nitelenmektedir. Savaş zamanlarına dahi ait olan birçok arşivi bulunan AP, şimdi bu efsane arşivini insanlar ile paylaşıyor.

British Movietone İle Ortak Hareket Ediyor!

British Movietone ile beraberinde ortak bir şekilde hareket edecek olan Ap, 120 seneyi aşmakta olan video arşivinin tamamını Youtube kanalına yükleyecek. 1895’ten itibaren haber olarak bilinen bütün görüntüleri Youtube yüklenmesi ise son derece uzun sürecek. Bunun sebebi tam olarak 1 milyon dakikayı aşmakta olan bir görüntü zamanı demek oluyor. Bu da tam olarak 1 milyon dakika şeklinde düşünülürse 1 sene 329 gün 9 saat gibi bir video uzunluğu oluyor. Tam anlamı ile bütün arşiv parça halinde yüklenerek AP’nin Youtube hesabında toplam olarak 2 seneye yakın bir video arşivi bulunacak.

Associated Press

Belgesel Yapımcıları Kaynak Bulmalı!

Associated Press ve British Movietone’un bu olayı yapmaktaki amacı ise tam olarak bütün insanların bu verilere ulaşabilmesi gibi bir olay değil. Tam anlamı ile duygusal olarak niteleniyor. Bunun sebebi AP, belgesel yapımcılarının kaynak bulmaları gerekiyor gibi bir düşünce ile yükleme işlemi gerçekleştirilecek.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. 5 Ekim 2015

  Buradan Googleye selamlarımı iletiyorum bakalım arşiv yüklenirken Google Sunucularının durumu ne olucak iyi derecede sıkıştıracağı kesin birde bu arşivi merak edip kurcalamak isteyenleri hesaba katar isek geçmiş olsun Larry Page :D

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir