Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Xiaomi Geliyor

Xiaomi Geliyor

Birçok insan akıllı telefonlara karşı meraklıdır. Bu telefonlardan bazıları ülkemiz pazarında da satılsa da bazı model ve markalar henüz ülke pazarımıza girmemiştir. En iyi akıllı telefon markası sıralamasında ilk beşte gösterilen xiaomi markası henüz pazarımıza girmeyen bir akıllı telefon üreticisidir. Ülkemizde bu markanın yalnızca seyyar şarj makinelerini bulabilirsiniz. Xiaomi aldığı yeni kararla ülke pazarımıza girmek adına çalışmalara başlandığını bildirmiştir. Eğer bu telefon markası ülkemize giriş yaparsa belki de bu piyasayı senelerdir egemenliği altında bulunduran apple markası çöküşe geçecektir. Bunun sebebi de bu markanın ürettiği telefonların daha iyi işlemciye sahip olmasıdır. Bu sebeple piyasaya girer girmez büyük bir satış rakamına ulaşması beklenmektedir.

Xiaomi Geliyor

Xiaomi Nere Malıdır?

Xiaomi hem Çin üretimli hem de Çin merkezli olan bir markadır. Bu sebeple insanların aklına da güvenirlik konusunda çeşitli şüpheler gelmektedir. Şu iyi bilinmelidir ki Çin malı ürünler son dönemde teknoloji piyasasına damgasını vurmuştur. Eğer sizler de bu marka telefon almayı düşünüyorsanız gönül rahatlığıyla bu alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Zaten bir markanın adı ne olursa olsun ürünlerinin çoğunu uzak doğu ülkelerinde ürettirir. Bunun sebebi de o coğrafyada ham maddenin ve iş gücünün ucuz olmasıdır. Bu durum markanın daha çok para kazanmasını sağlar. Dolayısıyla bir ürün satın alırken o ürün Çin de üretilmiş diye vazgeçmek saçma olacaktır.

Xiaomi Fiyatları

Xiaomi algılananın aksine kaliteli Çin malıdır. Bu sebeple fiyatı da pahalı olacaktır. Öyle ki mi 4 modeli nin apple marka cihazlardan bile daha pahalı olabileceği söylenmektedir. Xiaomi markasının kendine ait bir tarzı vardır. Diğer telefon üreticileri gibi yalnızca bir alanda hizmet vermezler. Yani ürünün her türlü özelliğini üst düzeyde tutmaya çalışırlar ve ortaya da her alanda performansı yüksek olan bir cihaz çıkar. Bu ürünlerin hemen hepsinde kasa kalitesinden ekran kalitesine kadar her donanımsal parça son derece kalitelidir. Bu da telefonun kullanım ömrünü arttırmaktadır. Xiaomi markası her ne kadar ülkemize yeni girecek bir marka olsa da gönül rahatlığıyla alınıp kullanabilecek bir markadır.

Bir önceki yazımız olan Efsane Siri Uygulaması Androide Uygulandı başlıklı makalemizde android için navigasyon uygulaması, android için Siri ve Android sesli asistan hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ