Windows Harddisk Sorun ile Karşılaştı Sorunu ve Çözümü
 1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Sorunları

Windows Harddisk Sorun ile Karşılaştı Sorunu ve Çözümü

1

Windows sorunları özellikle hiç bilinmediği takdirde insanların kafalarında büyük soru işaretleri yaratıyor. Donanımsal sorunları ne kadar hızlı anlayabilirsiniz? Windows’un eski sürüm işletim sistemlerinde birçok farklı hata ile karşı karşıya kalmanız muhtemeldi ancak sorunun donanım mı yoksa yazılım mı kaynaklı olduğunu çok da net bir şekilde anlayamıyordunuz. Ancak yeni nesil işletim sistemlerinin ortaya çıkması ile birlikte bu durum tamamen farklı bir hal aldı ve artık uyarılarda sizleri sorunun ne ile alakalı olduğu konusunda bilgilendiriyor.

Harddisk Bir Sorun ile Karşılaştı” şeklinde uyarılar son dönemde bazı bilgisayarlarda yaşanan ciddi sorunlardan birisi olarak dikkat çekiyor. Bu hata, sizleri aslında bozulan donanımınız ile alakalı olarak uyaran bir hata. Bu sorunun birçok farklı nedeni olabilir. Öncelikle kurulan işletim sisteminde bir sıkıntı meydana gelmiş ya da eksik dosya olabilir. Bununla birlikte hatanın içeriği gerçekten doğru olabilir ve harddiskinizde fiziksel bir hata meydana gelmiş olabilir. Bu da aslında büyük bir sorun demektir.

Windows Harddisk Sorunu
Windows Harddisk Sorunu

Bu sorunu çözmek için öncelikle bilgisayarınıza format atmanız önerilir. Tüm verilerinizi mutlaka harici bir diske yedekleyin ve her ne olursa olsun orada tüm verilerinizi barındırın. Formatınızı düzgün ve katılımsız bir CD üzerinden gerçekleştirin ki sorunun neyden meydana geldiği daha net bir şekilde anlaşılsın. Format sonrasında bilgisayarınızın tüm sürücülerini yükleyin ve inceleme altına alın. Bu hata yeniden çıkıyor ise bilin ki harddiskiniz ciddi anlamda zarar görmüş demektir.

Verilerinizi bu hatayı alır almaz mutlaka bir USB bellek ya da taşınabilir diske kaydedin ki ikinci bir sorun ile karşı karşıya kalmayın. Verilerinizin tehlike altında olduğunu unutmayın.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. bu hata yüzünden kafayı yemek üzereydim ne yaptımsa çözemedim ama bu işlem işe yaradı paylaşan arkadasa çok teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir