Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

WhatsApp Yeni Özellikleriyle Karşımıza Çıkıyor

WhatsApp Yeni Özellikleriyle Karşımıza Çıkıyor

WhatsApp herhalde pek çok kişinin kullanmış olduğu uygulamalardan bir tanesi olarak gözümüze çarpmaktadır. WhatsApp uygulaması bildiğiniz üzere geçtiğimiz aylarda Apple ( iOS ) haricinde diğer tüm yazılımların hepsinde web üzerinden de hizmete girmesiyle büyük beğeni toplamıştı. Bu sayede insanlar artık Bilgisayarlar üzerinden de WhatsApp ‘ı kullanabiliyor hatta yazışmalarda bulunabiliyordu. Bu işlem sonrasında WhatsApp arama özelliği ile birlikte yeni bir çağ açarak hizmetlerini sürdürmeyi başardı.

İnternetin bulunduğu her ortam ve yer alanında WhatsApp üzerinde yer alan kişi ve arkadaş çevrelerinizle birlikte İnternet üzerinden ücretsiz bir şekilde görüşme yapma imkanı tanıdı. Bu işlem sayesinde çok daha fazla kullanıcı kapasitesine ev sahipliği yaparken, bu büyük gelişimin gösterilmesi şüphesiz Facebook sahibi Mark Zuckerberg ile gerçekleşmiş oldu. Çok büyük miktarlarla bünyesine katmış olduğu WhatsApp’ı her geçen gün daha da geliştiren ve sağlamış olduğu hizmetlerle her geçen gün adından sıkça söz ettiren WhatsApp şu sıralar yeni bir uygulamayla karşımıza çıkıyor.

WhatsApp, iOS ‘a özel olarak iOS 9 ile birlikte pek çok yeniliği bir arada getirmiş olacak. Bunlardan bir tanesi olarak bildirim sesini değiştirmek, yeni arayüzleri değiştirebilmek, kişilere özel isim atayabilme ve isimle WhatsApp’ı kullanabilmek, kişilere özel arka planı hazırlayabilmek, tüm mesajları okundu olarak işaretleyebilmek, grup mesajlarının sesini kısabilmek gibi pek çok yenilikle iOS kullanıcıları ile bir araya gelecek.

WhatsApp, iOS için düzenlemiş olduğu bu işlemleri Android ve diğer mobil yazılımları için ne zaman geleceği konusunda herhangi bir bilgi açıklamazken, Android ve Microsoft mobile yazılımlarını kullanan kullanıcıların büyük tepkisine yol açmış oldu. İlk olarak iOS ‘a özel olarak gelen güncellemeyle, aralarında geçen farklı bir anlaşma olup olmadığı merak edilirken, teknoloji dünyası üzerinde de büyük yankılara sebep oldu. Şu an henüz sadece test aşamasında olduğu ve test sürümünün bitmesiyle birlikte iOS kullanıcılarıyla faaliyete geçeceği bekleniyor. Gelişmelerle sizlere bilgi aktarmaya devam edeceğiz.

 

Bir önceki yazımız olan En Sevilen Android Telefon Uygulamaları başlıklı makalemizde android, android oyun ve android oyun uygulamaları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ