Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Ücretsiz Backlink Nasıl Alınır?

  • 07 Nisan 2018
  • 427 kez görüntülendi.
Ücretsiz Backlink Nasıl Alınır?

 

Ücretsiz backlink nasıl alınır konusunu bu makalemizde sizlerle paylaşmak istedik çünkü blog sahibi biriyseniz ve de wordpress sistemi kullanıyorsanız istediğiniz hite erişebilmek için kullanmanız gereken yöntem de farklı sitelerde kendinizden bahsedilmesini sağlamanızdır. Elbette ki bir sitenin trafiğini attırmanın pek çok yöntemi ve yolu var mesela anahtar kelime kullanımı ya da SEO uyumlu makaleler yazmak. Ancak bunlar arasında olmazsa olmazlardan bir tanesi de sitenizin backling alt yapısının olması.

Ücretsiz Backlink Almak İçin Yapılacaklar

Backlink nedir? Merak edenler için kısa bir tanım yapalım. Bir sitenin size ait olan sitenin linkini kullanması demektir. Bu da sitenizin linki ne kadar kaliteli sitelerde olursa o kadar iyi demek olacaktır.

Konuk yazarlık yapın

Bu yöntem bazı kişiler tarafından değerlendiriliyor. Kaliteli bir sitede yazarlık yapan birisi adından bahsettirecek ve bu bahsettirme ne kadar fazla olursa kullanıcılar sizin adınızla da sorgulama yapacaklardır.

Sitelere yorum yapın

Farklı sitelerin yorum bölümlerine kendinize ait olan sitenin linkini bırakın. Yalnız dikkat etmeniz gereken nokta yorumun da konuyla alakalı olmasına dikkat etmelisiniz. Yorumu okuyan kişi merak edip sitenize gelmeli.

Link değişimi yapın

Aynı tarzda olan farklı sitelerden link değişimi yapabilirsiniz. Bu sayede iki taraf içinde iyi bir backlink çalışması olacaktır. ancak takas yaptığınız sitenin kaliteli olmasını sağlamalısınız.

Forum sitelerini değerlendirin

Forum sitelerinde gündeme gelmeye çalışabilirsiniz. Bunun içinde önemli bilgileri bu forum sitelerinde paylaşabilir ve linkinizle sitenize hit akışı sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Trustrank Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ