Sony’nin İlk Drone’u Havalandı
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Sony’nin İlk Drone’u Havalandı

0

Sony şirketi bir zaman önce drone işine tamamen gireceğini ve özellikle de veri toplama amacı ile kullanılabilecek droneleri kendisinin öncülüğünde kurulan bir şirket iple üreteceğini bildirmişti. Artık Sony’nin ilk oluşturmuş oldu drone’u havalanmış durumda. Sony ve Japon otomasyon devi ZMP beraberliği ile kurulan Aerosense’nin ilk prototipi sıfatını taşıyan bu yeni model elbette bazı noktalarda tamamen yetersiz gibi görülebilmektedir. Fakat firmanın ilk prototipi olması nedeni ile de bazı eksikliklerin bulunması son derece normal ve anlayışla karşılanabilir. Hatta ilk olmasına rağmen bazı şirketlere göre de gayet güzel bir iş çıkarmışlar.

Yeni Drone’lar Girişimcilik ve İş Odaklı!

Girişimcilik ve iş odaklı olan bu yeni droneler için maalesef bireysel tüketiciler heveslenmemeli. Yeni Aerosense droneler bireysel olarak kullanılabiliyor mu? Bunun nedeni Aerosense yapmış olduğu açıklamada sadece endüstriyel amacı ile kullanacaklarını ve bireysel kullanımlara yönelik bir üretimin olmayacağını hatta bunun üretim politikalarına direkt olarak aykırı olduğunu belirttiler. Zaten bu tür cihazlar eğer bireysel kullanımlara sunulursa neler olacağını az çok tahmin edebilmekteyiz. Yeni droneler ne kadar geliştirilir veya ne kadar daha öteye gidilir bilinmez ama bir süre sonra diğer prototipler de gün yüzüne çıktığı takdir de neler olabileceğini az çok kestirebiliyoruz. Bazı uzmanlara göre silahlanmalar bazı uzmanlara göre ise çeşitli sağlık ve endüstriyel alanlar da yeni gelişimler olarak nitelendirebiliriz.

10 KG Ağırlığa Kadar Kargo Taşıyabilecekler!

Gelecek yeni modellerin ise 10 kilograma kadar kargo taşıyabilme kapasitesi ve elbetteki etrafı kolaçan edebilmeleri amacı ile çeşitli kamera ve diğer yeni izleme aparatlarına da sahip olacağı söyleniyorken saatte 106 km hız ile 2 saatten fazla hava da kalabilmek için tasarlanabildiklerini belirttiler. Aerosense’in kuruluş amacı ise şu an için insanların yapmış olduğu, dinleme, ölçüm yapma, araştırma ve çeşitli incelemeler gibi işlerini yakın bir gelecekte tamamen dronelara devretmektir. Elbette bu ulvi amaçların yanı sıra da şirketin başına getirilen Hisashi Taniguchi, artan yeni talepler doğrultusunda şirketin karının da 2020 senesine geldiklerinde 82 milyon Dolar’a ulaşabileceğini ön görmekteler. Bu da son derece ciddi bir rakamdır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir