SEO ve Backlink İlişkisi
 1. Anasayfa
 2. Seo

SEO ve Backlink İlişkisi

4

seo-backlink

SEO, bildiğimiz gibi çok kısa bir zaman içerisinde web sitelerinin online ortamda varlıklarını sürdürebilmek için mutlak surette uygulatmaları gereken unsurlardan birisi olarak da dikkatleri çekiyor. Yıllardan beri SEO’nun varlığını en çok koruyan uygulamalarından birisi de kuşkusuz ki Backlink unsurudur. Google, SEO ile alakalı olarak birçok farklı algoritma geliştirmiştir ve bu algoritmalar her ne olursa olsun backlink olmazsa olmazlardan birisi olarak da dikkat çekiyor. Arama motorunun bu denli kaliteli bir listeleme yapmasında ki en önemli unsurlardan biri de kuşkusuz ki algoritma mantığı yer alıyor.

Web sitelerinin arama motorlarında yükselme sağlayabilmeleri için en önemli unsurlardan birisi olarak backlink yer alıyor ve bu tip konularda seçim yaparken çok dikkatli ve özenli olmak gerekiyor. Tabi ki her konuda olduğu üzere backlink alırken de dikkat edilmesi gereken unsurlar olduğunu unutmamak çok önemlidir. Bu neden dolayısı ile SEO ve Backlink ilişkisi arasındaki o ince çizgiyi görmek son derece önemlidir. Sitemizin geniş ve bilgi içerikli paylaşımlarında yeni bir konuda sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Backlink Neden Önemlidir?

Backlink, başka web sitelerinin sizin web sitenizin linkine kendi içerisinde yer vermesidir. Kısacası sizin web sitenizi önermeleri anlamına gelir. Önerilen web siteleri Google arama motorunun gözünde her zaman için olmazsa olmaz web siteleri arasında yer alır ve bu neden dolayısı ile alacağınız KALİTELİ BACKLİNK hizmeti sizlerin arama motorlarında yükselebilmeniz için olmazsa olmazlar arasında da yer alacaktır.

Backlink alırken özellikle Pagerank değeri yüksek, Alexa değerleri iyi ve özgün içeriği ile birlikte sürekli güncel olan web sitelerini seçtiğiniz takdirde çok daha kısa sürede verim almanız muhtemel hale gelecektir. Bu da demek oluyor ki web siteleriniz, kaliteli siteler tarafından beğeniliyor ve kullanıcılara öneriliyor. Özellikle ve özellikle tanıtım yazılarının da bu anlamda çok büyük etkileri olduğunu unutmamak gerekir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (4)

 1. 15 Kasım 2014

  Backlink seo için olmazsa olmaz bir unsur. Tabi dikkatli davranmak koşulu ile. Yazı için teşekkürler.

 2. SEO uzmanı olmak istiyorum ama konuya hakim değilim, bu tip yazıları nerde ne zaman bulsam okuyorum. Bu kadar fazla internet sitesinin olduğu bir dünyada SEO demek her şey demektir

 3. 26 Kasım 2014

  Backlink SEO için olmazsa olmaz bir yöntemdir. Her ne olursa olsun tüm algoritmalar değişebilir ancak backlink baki kalır. Para harcarsan para kazanırsın mantık budur

 4. 18 Ekim 2015

  Çok yararlı bir kaynak ve yalın bir anlatım olmuş, elinize emeğinize sağlık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir