SEO Planı Oluşturma
 1. Anasayfa
 2. Seo

SEO Planı Oluşturma

0

SEO Planı Oluşturma

SEO yaparak başarı sağlamak isteniyorsa öncelikli olarak yapılması gereken şey planlı hareket etmek ve ona göre de stratejinizi hazırlamak. Eğer ki SEO’ da plansız ve programsız bir ilerleme yapılırsa bu durumda tıkanır ve başarısız olursunuz. Özellikle yaptığınız çalışmalar ve onların tarihi düzenli olarak yapmanız şart.

Burada yapılması gereken şey çalışmanın maddeler halinde yazılması. Yani backlink çalışması,  sosyal medya çalışması ve bunlara ayıracağınız takvimler. Düzenli ve de sürekli olarak bu işlemleri takip ediyor olmanız gerekir. Örneğin bir gün sosyal medyaya ağırlık verirken diğer gün backlink çalışmalarına yani bir çalışma yaptınız ve 1 ay boyuncada sitenizle ilgilenmediniz o zaman başarı beklemekte biraz mantık dışı olacaktır

SEO yapılırken olmazsa olmaz devamlılıktır. Burada birçok site sahibinin de şunu yaptığını görüyoruz. Hemen backlink çalışmasına yüklenmek. Yani siteniz için alacağınız tanıtım yazılarının tamamını bir günde alırsanız bu size fayda sağlamaz. Bunun içinde link alacağınız siteleri bir toparlamanız ve sonrasında bunun bir listesini çıkararak zamana bölmeniz yeterli. Örneğin 100 siteden link alacaksınız diyelim burada doğru yöntem 100 siteye bir günde değil de 100 siteye 10 günde link almak gerekiyor. Yani backlinklerinizi zamana yaymanız gerekiyor.

Bu da size düzenli olarak çalışma olanağı verecek ve arama motorlarında yükselmede fayda görebileceksiniz.

Düşük bütçe ile SEO işlemleri

Bir internet siteniz var ancak maddi gücünüz yerinde olmadığından ne yapacağınızı da bilmiyorsunuz. Bu durumda az parayla da SEO yapabilir sitenize fayda sağlayabilirsiniz. Bunun için size öneri sunalım öncelikli olarak reklam alanlarını düşük bütçelerle yapabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir