Popüler Haritalandırma Servisi HERE Satıldı
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Popüler Haritalandırma Servisi HERE Satıldı

1

Bilindiği üzere Alman otomobil üreticileri arasında ezelden beri kıyasıya bir rekabet vardır. Bu rekabet ortamında Almanya ve dünyanın en güçlü otomobil firmalarından olan Audi, BMW ve Daimler AG güçlerini birleştirerek bir konsorsiyum oluşturdular. Bu konsorsiyumun amacı sürücüsüz otomobil geliştirme çalışmalarında gerekli olan finansal ve de teknolojik yatırımın sağlanabilmesi.

Alman Otomobilciler İş Başında

Nokia’ nın başarılı harita servisi olan HERE uygulamasını satın almak konusunda konsorsiyum üyeleri ve Nokia firmasının anlaştığı gelen bilgiler arasında. Konuyu takip eden kişilerin de bildiği üzere Nokia’ nın dünyada en fazla rağbet gören ve de son derece başarılı bir uygulama olan HERE harita servisinin uzunca bir süredir satılacağı haberleri piyasalarda dolaşıp duruyordu. Nokia’ nın bu haritalama servisi o kadar popüler oldu ki Google Facebook gibi web mecrasının dünya devleri Nokia HERE altyapısını kullanmaya başladılar. Facebook sitesinin Nokia HERE uygulamasına olan bu talebi HERE uygulamasını satın alacak şirketler arasında Facebook sitesinin de adının geçmesine neden olmuştu.

Google arama motorunun yalnızca bilişim sektöründe değil pek çok farklı alanda yapmış olduğu yatırımlardan biri olan sürücüsüz otomobil girişimi karşısında elleri kolları bağlı bir şekilde beklemek istemeyen Alman otomobilciler rekabette geri kalmamak için Nokia HERE harita uygulaması satın alarak kendi sektörünü Google arama motoruna kaptırmamak için elinden geleni yapacağa benziyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. 5 Ekim 2015

  Her sektörde olduğu gibi yine GOOGLE nin galip geleceğini düşünüyorum bi harita satın almakla olmaz bu iş yani ellerindeki işi kaptıracaklar zaten belki ya tutarsa aşamasındalar dünya’da bence Google ve Microsoft’a kafa tutacak hiçbir şirket yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir