1. Anasayfa
 2. Teknoloji

İOS 11 Özellikleri Nelerdir?


0

Dünya’nın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, bu hafta içerisinde gerçekleştirilen WWDC 2017 etkinliğinde, üretmiş olduğu Iphone ve Ipad modelleri için en son sürüm işletim sistemi olan İOS 11’i duyurdu. San Francisco’da yapılan etkinlikte işletim sisteminin duyurusunu yapan Apple, bu işletim sisteminde önceliği kullanıcılarımızdan geri gelen bildirimlere göre düzenledik açıklamasını yaptılar.

Kontrol Ekranında Düzenleme

ios işletim sistemine sahip cihazlarda alt kısımdan yukarı doğru parmağınızı kaydırdığınız zaman kontrol menüsü açılıyordu. Bu menüde birçok kısayolun eksik olması, kullanıcılardan tepki görmüştü. Yeni işletim sistemi ile beraber bu kontrol merkezinin hem görünüşü değiştirildi. Hem de istenilen kısa yol butonları eklenmiş durumda.

Siri Artık Daha Büyük Bir Asistan!

Çıktığı zaman büyük sükse uyandıran kişisel asistan Siri, yeni işletim sisteminde daha akıllı ve daha bir kişisel asistan olma yolunda önemli adım atmış durumda. Üçüncü parti yazılımlar olmadan daha fazla dile çeviri yapabilen Siri, ayrıca telefonun sahibi ile ilgili daha iyi bir öğrenen yapay zekaya sahip olup, kişisel asistan olma yolunda önemli adım kaydetmiş durumda.

Apple Maps Artık Daha Detaylı

İOS İşletim sisteminin hazır gelen uygulamalarından biri olan Apple Maps, önceki sürümlerde daha dar kalıplar içine sığdırılan bir haritaya sahipti. Yeni güncelleme ile artık harita kavramı yeniden hayat buluyor diyebiliriz. Örneğin bir AVM’de iseniz hangi mağazanın hangi katta, nerede olduğunu Apple Maps ile kolayca bulabileceksiniz. Eğer arabanızda kullanacaksanız ile yol rota gösterimi konusunda iyileştirmeler yapılarak size ekstradan hız bilgisi, hız limiti, hangi sapaktan döneceğiniz gibi bilgileri veriyor.

App Store Daha Kolay Bir Görünüme Sahip Olacak

İOS İşletim sistemi kullananların uygulama yükleyebildikleri market yazılımı olan App Store yapılan yeni işletim sisteminde tasarımsal değişikliğe uğradı. Daha kolay bir kullanım kolaylığı sağlayan yazılım, Bugün sekmesi ile beraber gün içerisinde yüklenen uygulamaları günlük olarak takip edebileceksiniz.

IOS 11 Ne Zaman Çıkacak?

Resmi duyurusu yapılan işletim sistemi, Eylül ayı ortasında çıkmasında bekleniyor. Şimdilik ise ßeta sürümünün kullanılmasına izin veriliyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir