İkamet Sigortası Yabancılar İçin Zorunlu
 1. Anasayfa
 2. Advertorial İçerik

İkamet Sigortası Yabancılar İçin Zorunlu

0

yabanci-sigortaTürkiye’de yaşamak isteyen, yaşamlarını sürdürmek isteyen yabancıların geliş öyküleri birbirinden farklı olabiliyor. Sadece yaşamak için gelenler , tatil amaçlı gelenler ve çalışma nedeni ile gelenler olarak bunları birbirinden ayırabiliriz. Oturum elde edebilmek için yabancının ikamet izni alması gerekmekte ve bu izin sayesinde yasal ve sorunsuz bir şekilde ülkemizde oturum sağlayabilmesi amaçlanabilir.

Yabancı uyruklu vatandaşların ülkemizde geldiğinde sorun yaşamamaları için yaptırmaları gereken yasal işlemler bulunmaktadır. Bunların başında oturum sağlayacak ise oturum izni belgesine sahip olunması, çalışacak ise çalışma izni belgesinin alınması yabancının yasal prosedürlerde yaşamını idame ettirmesi için önemlidir. Özellikle oturum izni belgesi alması için yabancının öncelikli olarak yasal zorunluluk haline gelen yabancı zorunlu sağlık sigortası yaptırması büyük önem arz etmektedir. Zorunlu sağlık sigortası işleminden sonra yabancı, ikamet izni belgesi için başvurusunu yapabilmektedir.

Sağlık Sigortasının Faydaları Nelerdir?

Zorunlu sağlık sigortasının yasal zemine oturmasının en büyük nedeni, ülkemizde ikamet edecek olan yabancı kişilerin yaşam standartlarının üst seviyelerde tutulmasına olanak sağlamak, olası yaşanabilecek sağlık sorunları, kaza gibi durumlarda ülkemizdeki sağlık platformlarından, sağlık kurumlarından yararlanabilmesine olanak sağlamak, yabancı uyruklu kişini yaşam standartları ve güveni için ne kadar önemli olduğunu anlayabilirsiniz.

Türkiye’de bir kurumda sigortalı olarak çalışmakta olan yabancıların, sağlık sigortaları olduğundan yeniden yaptırmalarına gerek kalmamaktadır.

Yabancılara sigorta konusu günümüzde oldukça önemli bir konu olmak ile beraber, yabancı uyruklu kişilerin yaşamlarını daha güvende, daha standartta yürütmeleri için önem arz etmektedir. Yabancının ikamet sigortası için çalışabilecekleri kurumlar oldukça fazla gibi olsa dahi, özellikle acente firmalardan sigorta konusunda destekler alınabilir. Türkiye’de ikamet etmek isteyen yabancıların, yeni çıkarılan kanun ile yasal olarak oturabilmesi için yaptırması zorunlu olan zorunlu sağlık sigortası faaliyetlerini sigortacınız kim acente firmasından uzman desteği alabilirsiniz.

Yabancı sigorta: http://www.ikametsigortasi.net/

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir